Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DenisDuev avatar DenisDuev 39 Точки

[Java OOP] Methods: 7 Immutable List - проблем в Judge

Нещо не мога да накарам Judge да ми приеме програмата и не мога да разбера защо, дали проблема е в класа, който съм декларирал или е някъде другаде? И ако е в класа, ще може ли малко по подробни условия на задачите, защото хем се проверяват някакви неща чрез reflection, хем не е обяснено какви методи трябва да има класа, знам, че е малко трудно с направата на задачите, но все пак може малко повече описание в условията?
http://pastebin.com/RX8ubpbp - това е кода, с който пробвах, правих и промени по самия метод, но това мисля не е от значение.

Тагове:
2
C# OOP Basics
Bogdan1899 avatar Bogdan1899 50 Точки

Аз също бих искал да получа повече разяснения по условието на задачата. Според мен трябва да има само един метод, който да връща елемент от тип ImmutableList (методи за добавяне и махане на елементи не би трябвало да има, защото все пак e Immitable). Явно обаче не е точно така, защото програмата ми вади грешен отговор в judge.

 

 

EDIT: Иначе колега кодът ми е почти едно към едно с твоя.

0
23/06/2016 18:59:54
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

OMG наистина... как да се сетя, че искат да им върна нов обект от ImmutableList инициализиран със същата "колекция"???

От условието не става изобщо ясно за нещо подобно. Аз разбирам условието, че просто искат да им върна ново копие от колекцията, без да може да се достъпва директно самата колекция. Т.е. да имаме private field, и от пропъртито да имаме само get-er без set-er, за да може само да  достъпваме private field-a, без да имаме възможността да го променяме. И да си направим метод, който да прави копие на колекцията и да я връща.

Да се сетя, че трябва да напиша точно това:

    public ImmutableList GetCollection()
    {
        return new ImmutableList(this.collection);
    }

... за да изпълня условието на задачата, няма шанс.

Добре, че има стари теми във форума, от които да си спестиш 1-2 часа блъскане в стената, докато налучкаш какво точно трябва да направиш. Налучкаш, а не разбереш...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.