Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Koychev91 avatar Koychev91 3 Точки

Promblem 4 : Company roster

Здравейте,

искам да попитам, някой решил ли е 4та задача от упражненията за "Defining Classes" , тъй като Кенов я реши на лекцията от 20.06., но не я пусна в Judge.

Гледах видеото, преписвах, но стигам до 40/100 в Judge. Първия нулев тест минава, но на втория не сортира правилно средната заплата. Въпросът ми е аз ли съм изпуснал нещо или просто има някакъв пропуск в решението.

ето кода : http://pastebin.com/NkirsCMk

Поздрави,

0
C# OOP Basics 23/06/2016 21:49:16
ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

Здравейте,

А, като говорим за тази задача - за да не отварям нова тема - има ли някъде тестовете на задачата?

Поздрави

0
Koychev91 avatar Koychev91 3 Точки

Здравей, мисля че за упражненията не качват тестове, а само условията.

0
ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

Да, но защо? Всмисъл, задачата така или иначе е решена на видео, ако някой иска да препише, ще препише. 

А аз не мога да спя, ако някой тест ми гърми и не знам защо laugh

Примерно сега, на Java, бях използвал BigDecimal по неправилен начин и затова ми гърмяха няколко теста. След като смених на double, всичко работи. Но, за да установя това, ми трябваха 1-2 часа(нулевите тестове работеха). Ако имам достъп до тестовете, много по-бързо ще си идентифицирам проблема и не би имало нужда да питам или да търся чуждо решение.

0
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

Може би го правят и за "наше добро", като си блъскаме главите повече, защото на изпитите също не ни дават тестовете, нали ? :)

0
ktodorov avatar ktodorov 42 Точки

На изпитите получаваме тестовете - като си блъскаме главата, ако нещо не решим, накрая получаваме тестовете и си виждаме грешките. Тук има вероятност никога да не разберем с точност къде сме сбъркали, ако нещо не ни се получи.

Иначе това за нашето добро е въпрос на самодисциплина :)

0
IskrenPenev avatar IskrenPenev 177 Точки

Прав си за самодисциплината - дори и да има качени тестове, зависи изцяло от теб дали ще ги погледнеш. Разликата обаче между изпитните задачи и тези за упражнение е че изпита се "ползва" само веднъж , докато задачите за упражнение ще се ползват и от следващи курсове ( няма как да правят по 10 задачи за всяка тема всеки път когато има нов курс - в момента виждаме какво е положението със задачите, скълъпени набързо). От друга страна тези задачи участват във формирането на оценката - ако има качени тестовете, всеки може да си нагоди решенията и хоп взима си петте или десетте точки от домашни (също като някой който се е мъчил с часове върху една задача).

В крайна сметка, имай предвид че тези които сме в настоящите курсове по C#/Java сме един вид опитни зайчета - много неща не са както трябва, условията не са правилно написани (дори в рамките на дни се променят и няма как да разбереш ако не теглиш файла всеки път), видеата се качват със закъснене (за C# досега няма качено нито едно видео от петъчна лекция/упражнение) - като цяло има доста какво да се желае от организационна гледна точка.

1
IvelinTenev avatar IvelinTenev 51 Точки

Целта на изпита е да провери наученото, докато целта на упражненията е да ни научи. Аз лично не научавам нищо ново след като съм си блъскал главата няколко часа за да разбера защо даден тест с неизвестен вход и неизвестен изход фейл-ва. Според мен този обучителен подход не е оптимален.

0
Ivailo_Kodov avatar Ivailo_Kodov 97 Точки

Е да блъскам си главата 3 часа и накрая се оказва,че е от някъв тъп тест,а съм си затрил времето  и нервите :). А последно затрих 3 часа, за да видя,че съм копирал тиренце от word-a, което е по-голямо от собственоръчно написаното хахах и няма нулев тест за тоя вариант :)))

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

и аз на последните упражнения заради 1 празен ред си блъсках главата сума ти време :D

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.