Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

velio84 avatar velio84 241 Точки

[Homework] OOP - Defining Classes - Януари 2015

Мисля няма да е лошо да имаме обща тема за първото домашно от курса по ООП от нашия випуск. Не за друго, а доста хора имат въпроси и питат в най-различни теми, което е доста трудно за следене и е доста разхвърляно. Според мен би било добре да правим нови общи теми за различните домашни и нещата да се коментират вътре. На мен поне, а и предполагам на други хора им е по-лесно всичко да е накуп, а не отделни теми за всяка задача.

Ето го моето първо домашно:

01

02

03

04

На 3-та задача имам 2 класа в 1 файл, знам (вече) че не се прави така, но домашното го писах преди 2 седмици, а сега не ми се занимаваше да преправям.

4-та задача я написах днес, след като изгледах половината курс. Не ми се занимаваше да преправям override ToString на класовете, затова като сортирах само CurrentStudent-ите в нов масив, заедно с това направих и нови анонимни обекти като им взимам които пропертита искам (ред 21-35). C# изкарва анонимните обекти подобно на JavaScript, достатъчно добре ми се стори за целите на задачата :)

Също за 4-та ме мързеше да пиша и пропертита с проверки за различните елементи, затова само съм сложил get-ъри и set-ъри.

13
C# OOP Basics 24/01/2015 16:48:30
maria_ruskova avatar maria_ruskova 15 Точки

Аз много се оплетох с тази 4-та задача и нямам представа какво бъркам. Знам, че съм избрала някакъв безумен начин за решаване, но още не мога да се ориентирам добре с ООП-то и не се сетих как иначе. Дава ми 40 от 100. Това сътворих: https://github.com/mariyaVR/OOP/blob/master/DefiningClasses/4/Program.cs

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.