Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dddinkobakalov avatar dddinkobakalov 22 Точки

проблем с грешка в програмата при задача за конвертор за мерни единици

Здравейте,

в една от задачите за конвектор на мерни единици ми дава грешка при запис на умножение или деление на число. Долу давам пример и каква грешка ми изписва. Нямам проблем с умножението, в предна задача зa бонуса смятах нещо подобно и излизаше, но беше num * 10 / 100.

else if (firstMetric == "in")
            {
                num = num * 39.3700787;
            }

Error    CS0019    Operator '*' cannot be applied to operands of type 'decimal' and 'double'    

Извинявам се предварително за може би елементарния въпрос, но не знам как да си направя настройките.
 

Тагове:
0
Programming Basics
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Ето ти фикса:

http://pastebin.com/dVibW6YW

Cори малко кълцах и оптимизирах. Основната ти грешка, че понеже смяташ в decimal числата ги изписваше обикновено, а те се изписват примерно 100m - слага се една буквичка m накрая. Изнесох мерните съотношения в променливи, така е по-надеждно и по-малко код. Ако има нещо питай.

0
dddinkobakalov avatar dddinkobakalov 22 Точки

благодаря, ще се разсеям с някоя от другите задачки ище се върна да видя какво си редактирал и да се опитам да вникна в него, че доста пъти пробвах и сега ми е каша..

0
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Няма проблем, успех. Решението е проверено работи.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.