Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

JavaOOP - FibonacciNumbers

Здравейте! Това е решението ми https://github.com/galet0/Java-OOP на задачката. И ми гръмна на първия тест с грешка по време на изпълнение.

Не ми стана ясно това "Define a class Fibonacci. It should keep a list of all Fibonacci numbers starting from 0, 1 until Nth number in the sequence. " - Това означава ли, че класа Fibonacci трябва да има поле List<Long>? или този лист го ползвам само в метода? Защото аз си направих класа да има полета само startPosition и endPosition, това което ще ми се подава като входни данни. Та се чудех дали този подход е правилен? Ако не е така моля някой да ми обясни как да си направя задачката :) 

https://github.com/galet0/Java-OOP сега мина 100/100 , но все още не съм сигурна дали правилно съм създала класа :)

 

Тагове:
0
C# OOP Basics 26/06/2016 12:23:29
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

За така направена задачка работи. Аз си мислех за същото нещо, но подходих малко по - различно. В конструктора си пълня лист който е поле на класа с всички числа на фибоначи до последното число което се търси. После в гетъра на част от числата само връщам част от този лист със .subList() метода.

Ето го кода за референция: клик

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.