Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Въпроси относно 3-то домашно

В последната 3-та лекция пропуснах да покажа сетингите на [Rigging] Skin->Bind Skin. За да ви се получи като на видеото трябва да изберете "Selected joints", вместо "Joint Hierarchy" както е по дефолт.

[Rigging] Skin->Bind Skin

 

Тагове:
1
3D Animation
pgeorgieva avatar pgeorgieva 1 Точки

Здравейте,

Имам проблем с bind на колелетата и капака на човечето - когато се опитам да завъртя оста, към която е прикачено, се завърта и част от тялото на човечето и вместо да се върти, колелото се деформира. Предположих, че е заради тази опция, която трябва да се промени, направих unbind и след това отново bind на колелото, но проблема остава. Пробвах също да преместя и началната точка на оста да е по-навътре в колелото, но също не се получи. Трябва ли да направя unbind + bind на цялото човече? Ако не, как да го оправя?

0
MirenaAngelova avatar MirenaAngelova 5 Точки

И на мен ми се появи този проблем. Оказа се, че при именуването съм разменила ляво колело от modeling, с дясно от rigging. Успех!

0
Dimitri avatar Dimitri 98 Точки

Погледнете инструкциите на картинката по горе.

Избирате колелото и съответният joint, след това го байндвате (с избрана опция "selected joints") 

0
pgeorgieva avatar pgeorgieva 1 Точки

благодаря :)

Оправи се с unbind + bind с тази опция на цялото човече, само на колелото не се получи.

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

Интересно, аз пък не мога да го намеря това unbind. Къде точно се намира и така ли се казва или е с някакво др. име?
Благодаря предварително.

0
pgeorgieva avatar pgeorgieva 1 Точки

В менютата за  Rigging :  Skin->Unbind Skin

0
Splitur avatar Splitur 0 Точки

Много ти благодаря.
Ще го погледна.

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.