Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivailo.hristov avatar ivailo.hristov 2 Точки

[Encapsulation - Java OOP Basics]Problem.04 Shopping Spree.

Здравейте,колеги!

Имам проблем с тази задача.Бай judge ме оценява 80/100 и това не ми харесва.

Не мога да хвана къде бъркам в логиката,затова се обръщам към Вас,драги колеги.

Благодаря ! :D

Кодче.

Тагове:
1
Programming Fundamentals
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки
Best Answer

Попринцип за пари е по-редно да ползваш double , пробвай с него .

Сега видях и друго което всъщност може би ти е грешката проверяваш само дали името е empty , a ако е 

"                                       " също е невалидно.

3
29/06/2016 11:51:37
ivailo.hristov avatar ivailo.hristov 2 Точки

Благодаря,колега ! Грешката беше заради валидацията на името.

 

0
29/06/2016 12:24:32
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

За пари е най-добре да се използва променлива от тип " decimal ", тя е с най-голяма точност.

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

за C# да , но това не е C# ;) в Java има BigDecimal ама в случая не е нужно.

0
Silenci0 avatar Silenci0 27 Точки

Аз имам един малко тъп въпрос. Как е по правилно, класовете да имат тоСтринг метод или да печатат по конзолата направо?

Според вас това решение на задачата правилно ли е? Shopping Spree

0
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Не съм много компетентен, нека  и тези, които са по - напред в материята да обяснят, но

щом го има значи трябва да се ползва.

Същото е и с всички implements методи, като comparable. Идеята е от другата страна на завесата да получаваш всичко на готово.

 

0
29/06/2016 21:10:07
Silenci0 avatar Silenci0 27 Точки

Ами то ако имаш метод, който ти пише направо по конзолата, пак всичко ти е на готово.

Малко започвам де се обърквам вече, прекалено ми е абстрактно всичко в ООПто.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.