Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vancho avatar vancho 430 Точки

Рън тайм грешка или грешен отговор. Има една тънкост,  от която пак не става ясно в условието е , че може да не ти подадат име от две имена. И ако правиш проверка за цифра при сплит, гърми.

0
01/07/2016 08:43:40
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

time limit в тая задача може ли да даде? Иначе да трябва да направиш проверка дали елементите в масива за името са ти повече от 1 и тогава да правиш проверка за числото .

0
01/07/2016 01:51:41
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Да, това беше и при мен проблема. Като цяло условията на задачите от ООП курса ми се струват претупани. Доста часове ми отне да налучквам възможните случаи на входове, които не са конкретизирани в условието. Може би си е и в мен проблема, тъй като свикнах на перфектно конкретно дефинирани условия на изпитните задачи на Java Fundamentals курса. Само да спомена, че съм онлайн и може би изпускам някои разяснения които се правят на място в университета.

2
vancho avatar vancho 430 Точки

Не е при теб проблема.  Нищо не изпускаш, аз съм присъствено. Всички се правим на ясновидци.

2
02/07/2016 21:33:01
mrfreeman avatar mrfreeman 11 Точки

И на мен не ми харесва как са написани условията - без примерни input /output. Трябва да годаем какво се предполага, че трябва да е точния формат на отговора в Джъдж и дали някъде няма някоя случайна точна или запетайка

0
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

Да, тотален шит са тези задачи... Не знам какво става в последно време, но май нещата вървят на зле, особено с тези асистенти аматьори дето се появяват по упражненията (отскоро и по лекциите). Не казвам, че разбираме повече от тях, но май не е много адекватно, защото както Наков казваше и както пише в (маркетинговата) информация в сайта на софтуни - "преподавателите са с многогодишен опит от индустрията и владеят най-съвременните техники на преподаване", а не пише, че "преподавателите ти са минали тоя курс, който ти учиш преди няколко месеца."
Ако направя паралел с предишните курсове по OOP и КПК (преподавани от Ванката и Наско), те са с нива над сегашните, като изключим Кенов, защото той е наистина много добър, и дори човек който е презаписал курса може да научи нещо ново от него.
Не мислех, че някога ще имам толкова остра критика към софтуни и още по-малко към преподавателите, но... Times Change.

0
03/07/2016 00:34:24
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.