Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

[Encapsulation] - Problem - Pizza Calories разяснение на условието

Здравейте! Въпросът ми по задачата по-горе е кога да се печатат данните за името на пицата и тотал калории? На нулевите тестове нямам проблеми, но на редовните тестове вземам само 50 точки, защото не мога да се ориентирам кога точно трябва да се печата името и калориите(като тотал от топингите + тестото). Пробвах да печатам най-накрая, след като всичко е прочетено от конзолата, но така и нулевите тестове се бъркат, а на редовните вземам само 16 точки.

Предварително благодаря за помощта!!! :)

Тагове:
0
C# OOP Basics 02/07/2016 16:24:45
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Пицата заедно с калориите се принтира накрая , но входа ти може да е само за направата на Dough или Topping. 

1
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

До тук ясно, така съм го направила. Ако има само тесто или топинг печатам. Ако има пица я печатам, но дотам.. не мърдам от 50.

0
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Пусни кода най-добре и за грешен резултат ли ти гърми или exception

0
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

http://pastebin.com/a7dDMDzU - това е кодът, грешен резултат вади, нямам ексепшън. Сега се сетих, че не съм пробвала вариант, при който ми се подават повече от една пица. Тогава трябва да има и листа с пици и всичките да се печатат, а аз сега имам само една.

0
02/07/2016 17:04:44
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Няма други пици , а защо проверяваш length <15 и при това условие хвърляш ексепшън ?

1
gabi.ivanova avatar gabi.ivanova 370 Точки

"The name of the pizza should not be an empty string. Also it should not be longer than 15 symbols. If it doesn’t fit this throw and exception with the message "Pizza name should be between 1 and 15 symbols."

1
02/07/2016 20:07:04
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Тя хвърля ексепшъна когато е по-малък length-a

0
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Ще го погледна и това сега. Пипнах тук-там и го докарах до 75 :) Благодаря ви много!

0
Ivailo_Kodov avatar Ivailo_Kodov 97 Точки

Ей сега ще ти кажа .. :))) Че си наш човек хах . Смени тирето,където принтираш пицата :D 

1
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

laugh:))) имаше разлика в тирето, но не е от там... цикля си на 75 ха ха ха. Мерси :)

0
02/07/2016 21:57:12
bety_1988 avatar bety_1988 49 Точки

Било е още по-глупава грешка от бъркането на тиретата - сложила съм си един плюс "бонус" при смятането на калориите. 100/100 вече laugh Мерси на всички, че се опитахте да помогнете!!!

1
Ivailo_Kodov avatar Ivailo_Kodov 97 Точки

При мен беше разликата от 75 до 100 в това тъпо тире ;) , което го дирих 2 дни ,около 2-3 часа общо :D

0
tiapko avatar tiapko 31 Точки

Ех това тире... Какви ли логики не писах. Първоначално събирах всички съставки и ако има налични тогава правя пица (дори да са се появили преди обявяването, че се парви пица). Пък махах дубликати, пък какво ли не.. то се оказа това тире :) :) :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.