Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

xanderbg avatar xanderbg 53 Точки

[PHP - XAMPP - Exercise] 16. Draw an S with Buttons

Здравейте,

на тази задача го закъсах и не знам дали подходът ми е правилен с разпокъсването на PHP кода с HTML. Съответно Judge ми дава 0 точки, макар и да ми се поулучава S, но е някак изкривен. Бутоните в линиите, които са изцяло сини, са по-къси от сивите бутони, но не знам дали това трябва да ме притеснява или грешката идва от другаде. Изнесъл съм стайлинга в отделен .css файл.

Ето това ми се получава:

снимка

Това ми е PHP и CSS кода.

0
Софтуерни технологии 02/07/2016 21:18:04
Tangrila avatar Tangrila 21 Точки
<?php
for ($row = 0; $row < 9; $row++) {
	for ($col = 0; $col < 5; $col++) {
		if ($row == 0 || $row == 8 || $row == 4 || $col == 0 && 
			($row > 0 && $row < 5) || $col == 4 && $row > 4)
		{
			$color = "style='background-color:blue'";
			$button = "<button $color>1</button>";
		}
		else
		{
			$button = "<button>0</button>";
			
		}
		echo $button;	
	}
	echo "<br/>";
}
?>

Нещо такова е кода, който трябва да имплементираш.

 

2
02/07/2016 21:18:16
xanderbg avatar xanderbg 53 Точки

:0

задаването по този начин:

$color = "style='background-color:blue'";

явно съм го пропуснал някъде в клипчето

Благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.