Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

[Polymorphism - Java OOP June] Problem 1. Vehicles

Здравейте отново...
Пак, отново търся помощ относно задачка от упражненията. Минавам всички тестове освен първи и четвърти и вече 2 часа се мъча да разбера защо.

Main
Vehicle
Car
Truck

П.П. На втората задачка след надграждането си минавам там теста.

Тагове:
1
C# OOP Basics 03/07/2016 23:47:26
vancho avatar vancho 430 Точки
Best Answer

Задай на decimal format "0.######" wink

1
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Това беше, благодаря!

1
Ivan_Pashkulev avatar Ivan_Pashkulev 20 Точки

И аз благодаря:))

0
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Здравейте, имам въпрос относно продължението на задачата -   а именно Vehicle extension.

Към тези които са я решавали.

В условието е дадено

•	If given fuel is ≤ 0 print “Fuel must be a positive number”.

А в отговора не намирам това

Input	Output
Car 30 0.04 70
Truck 100 0.5 300
Bus 40 0.3 150
8
Refuel Car -10
Refuel Truck 0
Refuel Car 10
Refuel Car 300
Drive Bus 10
Refuel Bus 1000
DriveEmpty Bus 100
Refuel Truck 1000  	


Cannot fit fuel in tank
Bus travelled 10 km
Cannot fit fuel in tank
Bus needs refueling
Car: 30.00
Truck: 1050.00
Bus: 23.00

някой може ли да ми даде по-точна представа защо не го изписва?

0
07/07/2016 12:59:59
vancho avatar vancho 430 Точки

Ако става въпрос за нулевия тест от условието, е грешно. Иначе си го има като изписване.

1
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

Зададох му че ако наличното + подаденото < 0 тогава и то взе че мина. А така или иначе задачата има само 1 тест

1
07/07/2016 20:23:45
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.