Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

rado84 avatar rado84 1 Точки

Windows Forms - Background colors; иска метод и не приема кода

Опитвам се да задам на експерименталното ми програмче определени цветове, та като го пусне човек под Уиндоус 8 или 10, да си остане с цветовете, които аз искам, а не всичко да излиза черно. В MSDN помогнаха малко, но един от кодовете Visual Studio го подчертава и в алтернативната подсказка пишеше, че трябвало да въведа метод. Странното е, че кода за етикетите го прие без никакви оплаквания, само за фона на прозореца (зеленикаквия цвят) се запъна и не мога да разбера защо ми иска метод за цвят.

Тагове:
-1
Programming Basics
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Пробвай така:

BackColor = System.Drawing.Color.LawnGreen;

или така:
BackColor = Color.LawnGreen;

Мисля, че въпроса ти обаче не е за този раздел на форума.

1
04/07/2016 20:47:36
rado84 avatar rado84 1 Точки

Точно за този раздел е.

А VS прие BackColor, обаче под Windows 8 програмата пак не излиза както трябва. LawnGreen цветът се запази, но формите за попълване пак са си черни и понеже цветът на текста също е черен, текстът е нечетяем.

-1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Защо си мисля, че на всички останали цветове правиш операцията върху инстанции, а тук във Форм1 го правиш статично? Има ли такова статично поле този клас? Да не би да имаш предвид this.BackColor?

1
rado84 avatar rado84 1 Точки

this.BackColor го отказва - this потъмнява и не да го компилира после.

Проблема обаче го реших с помощта на малко разяснение от един юзер в MSDN. Оказа се, че проблемът бил в това, че за цветове съм задал грешния жълт цвят. Когато избирах цветовете, намерих един жълт, който се казваше ActiveCaptionsText и тогава изобщо не ми хрумна, че това нещо има някаква специална функция и зададох него. Сега, след обяснението от MSDN, настроих всички цветове на Custom Yellow и програмата си излиза както трябва във всички ОС, а не само в Windows 7, както беше досега:

-2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.