Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vbn94 avatar vbn94 29 Точки

ОСНОВИ НА ЕЛЕКТРОНИКАТА 2016

Здравейте. Пиша ви във връзка с курса по "Основи на електрониката". Тук ще може да обсъждаме въпроси, проблеми, интересни казуси.... свързани с въпросната тематика и начина на обучение. От курсистите очаквам обратна връзка и приемам градивна критика.

Доста полезен сайт с материали за начинаещи и напреднали в областта -> http://www.electronics-tutorials.ws/

Като учебник за начинаещите горещо препоръчвам: "Първи стъпки в радиоелектрониката" на Атанас Шишков => нещата са обяснени по лесен, достъпен и практичен начин и макар да е предназначен основно за деца, учебника може да избави от детински грешки дори и професионалисти в областта. За съжаление, малко трудно се намира по книжарници... но се намира.

Може да погледнете и други книги от Атанас Шишков, но според мен и не само, той е човек, който може да пише учебици: "Полупроводникова техника" в две части....

 

193 български книги по радиоелектроника в електронен вариант:  -> http://goo.gl/XGOhgu

Голяма част от книгите са морално остаряли, но огромна част от тях са изключително полезни - напр. Полупроводникова техника на Шишков... Имайте предвид, че в последните десетилетия електрониката не се е променила драстично като принцип на работа, елементи, закони, физични явления... единствено се развива откъм минитюаризация, интеграция и усъвършенстване.

 

Програма за симулация и проектиране: Proteus 8.5 Demonstration -> https://www.labcenter.com/

Демо версията е безплатна и напълно функционална, по нищо неотстъпваща на пълната версия, с МАЛКИЯ недостатък, че не може да записваме работата си, но за учебни цели е перфектна.

Възможности: симулация на електронни схеми, огромен набор от електронни елементи, измервателни уреди, анализи....,проектиране на печатни платки... въобще почти всичко, което ни е необходимо, за да да проектираме и създаваме прости и сложни електронни устройства и системи.

Предимства: приятен и интуитивен интерфейс, огромни възможности, визуализация..., спада към професиналните продукти, доближава се до други професионални софтуерни системи: OrCAD, Altium Designer....

Пожелавам ви ползотворно и приятно учене :)

 

1
Open Courses 09/07/2016 22:26:14
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Изключителна колекция :) Някои от тези книги все още седят в библиотеката ми от ученическите ми години.

Не знам кой ги е събирал и кой ги е обърнал в електронен вариант , но само мога да се поклоня на тези хора.

Поне за мен едно заглавие изпъква без да съм го чел се сещам за какво става въпрос.

Българската следа в компютърните вируси - Dark Avenger и д-р Веселин Бончев.Спомени. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.