Loading...
puffed avatar puffed 289 Точки

[Homework] Programming Basics - Complex Conditions - Задача {13} - Volleyball - предварително закръгляне

Здравейте,

 

Задавани са много въпроси за тази задача, но май не и това, което мен ме мъчи. Ясно е как се решава и как да стигнем до 100 точки в Judge. Това, което ме тормози е защо отделяме цялото число на резултата едва най-накрая, при отпечатването? Не е ли вярно, че във всяко едно от изчисленията, например пътите, в които играе в София [(48 - hometown weekends) * 3.0 / 4] трябва също да се разглежда като цял брой дни, а не да се пази с дробната си част? Нали после като съберем две-три такива изчисления с дробна част и добавим 15%, сборът на дробните части може да надвиши 1 и тогава си добавяме един цял ден отгоре, който според мен не трябва да се добавя, защото реално няма един цял ден тук. Още в първия нулев тест (leap, 5, 2) случаят е такъв: Judge очаква отговор 45, а аз смятам, че трябва да е 44. Някой може ли да изкаже мнение? Благодаря!

 

Моят код, който ест няма да мине в Judge: http://pastebin.com/fF36D9C5

Тагове:
0
Programming Basics 10/07/2016 15:49:54
Plamen27 avatar Plamen27 599 Точки

Просто така е измислена задачата. Целта е да оттренираме определени умения - в случая смятане с double и закръгляне, а не да се предържаме към условностите на реалния живот.

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Съгласна съм, че задачата има някаква цел, просто мисля, че е объркващо условието и в случая не са просто условностите на реалния живот, а реална част от задачата: дните, в които играе волейбол в родния си град трябва ли да ги оставим 3.3333 или само 3, след като няма как да играе 3.333 пъти. Същото е както с крайния резултат. След като крайният резултат може да е само число, защото са дни, така и дните в подизчисленията. Все още не смятам, че условието и "вярното" решение трябва да останат така.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.