Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

shterionyanev avatar shterionyanev 0 Точки

[PHP] Проблем с импортването на скелета - Creating a Blog with PHP and MySQL

Здравейте колеги,

имам следния проблем със скелета на блога, който е качен в Creating a Blog with PHP and MySQL - Exercises на 8-ми юли. Още при стартирането му през localhost гърми със следната грешка:

Parse error: syntax error, unexpected ':', expecting '{' in C:\xampp\htdocs\blog\functions.php on line 9

Това е функцията parseRequest, като подозирам, че проблема настъпва още преди да се извика functions.php, а именно при викането на config.php от index.php, защото съм настроил localhost да минава през порт 8080, а не както е by default 80. 

Опитах да променя дефинирането на APP_ROOT в config.php, но не стана.

define('APP_ROOT', '/blog');

Линка чрез, който достъпвам останалите файлове в htdocs е: http://localhost:8080/ 

 

Благодаря!

 

 

Тагове:
0
Софтуерни технологии 13/07/2016 22:50:41
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Здравей.

Провери дали си настройл Php Storm на най-новата версия. Във първото видео от Php лекцийте, е обяснено как се настройва. Ако влезеш в файла който ти дава като грешка, ще видиш че на 9 ред най-вероятно след името на функцията и подадените и параметри има двуеточие, което е синтаксис поддържан само от Php 7.0. С две думи провери следното:

Отваряш Php Storm -> File -> Settings -> Languages & Frameworks -> PHP и горе PHP language level и Interpreter трябва да са на PHP 7.0

0
shterionyanev avatar shterionyanev 0 Точки

Забравих да го отбележа, че и това съм направил. Смених порта на 80 както си е bz default. Но пак гърми...

0
13/07/2016 21:37:44
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

Колега, ако случайно все още не си решил проблема, намерих решение. Влизаш в  ->  C:\xampp\htdocs\blog\functions.php и на 9 ти ред (понеже ти пише че грешката е там) триеш това което ти е подчертано с червено, в случая трябва да е :array. Няма да тръгне веднага, ще ти изкара още поне 10 такива грешки, но по същия начин влизаш в съответния файл на съответния ред и триеш. Накрая би трябвало да тръгне.

0
shterionyanev avatar shterionyanev 0 Точки

Преинсталирах PHP и запали, явно нещо друго се е счупило. Благодаря все пак!

0
18/07/2016 09:57:02
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.