Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

asparuh.k avatar asparuh.k 16 Точки

Google form

Здравейте. Може ли някой да ми обясни за гугъл формата, която видях във видео на 7ма лекция, защото не присъствах. Ставаше въпрос за някакви бонус точки. Да разбирам ли, че който е бил ще му се добавят точки над максималните или обратното - който не е бил ще му се отнемат от максималните? Също лектора спомена за някакво гласуване за следващата лекция. И това не ми стана ясно. Кога и къде трябва да гласувам.

Мерси.

-1
C++ Programming 14/07/2016 10:29:13
Zdravul avatar Zdravul 12 Точки
Best Answer

Здравей, става въпрос за увеличаване на посещаемоста (гледаемоста) на лекциите под форма на бонус точки за присъствалите (гледалите онлайн). За тази лекция бонус точката е една. Ако на следващата присъстват повече от 100 човека щеима 2 бонус точки. Тези точки са в плюс при изпита, но няма да се вземат точки на неприсъствалите (дано не дадохме на лектора лоша идея - точките в минус имам в предвид).

0
asparuh.k avatar asparuh.k 16 Точки

Мерси за доброто обяснение. Ами ако не помогне това, остава другото... :D

0
lamarinov avatar lamarinov 11 Точки

По мое мнение идеята е повече от лоша. Записал съм се онлайн именно поради факта, че съм преценил невъзможността си за присъствие в обявения график и с идеята да изгледам материалите по-късно. Предполагам и други колеги са така. Сега се оказва, че тези гледали лекцията наживо (намясто или онлайн) ще имат по определен брой точки бонус, а тези, които гледат материалите по-късно, ще получат друго. Ако това нещо е замислено с идеята да повиши гледаемостта, да, работи безотказно, гледаемостта току-що се повиши с -1.

0
15/07/2016 15:27:19
asparuh.k avatar asparuh.k 16 Точки

Iamarinov, не мога, иначе бих лайкнал.

0
DenisDuev avatar DenisDuev 39 Точки

Колкото за точки за добавяне е ок, аз не винаги мога да ходя присъствено, всеки може да седне у дома и да си лекциите за час и половина, но изисква време и усилия за да се отиде присъствено до там, за да може да има някакво community, защото много по-лесно води лекция когато има повече хора, отколкото като са 10 човека. Ако пък те е яд, че някакви хора ще получат точки влизай и се записвай. Факта, че се добавят точки към вече обявените е само + за нас, освен ако не гониш първото място в класацията и всяка точка ти е скъпа.

0
lamarinov avatar lamarinov 11 Точки

Денис,

Не знам дали сме се разбрали правилно, но тези точки не се дават само на присъствалите, но и на онлайн студентите, които в момента гледат лекцията по стрийма, дотогава е активно и записването. Това означава, че ако гледаш лекцията в петък 18:30 ще получиш точки, ако я гледаш в понеделник - няма. С други думи онлайн студентите не са равнопоставени измежду себе си, едни ще получат точки, а други не, защото са нямали възможност да гледат стрийма в 18:30. При все това никой онлайн студент не присъства в залата. Не знам много ли са точките или са малко, но ако във всяка една от лекциите, в които са давани точки се дават по 1-2, то може да се натрупат 5-6 точки, което може да е фактор при вземане на изпит, повече кредити, получаване на сертификат и т.н. За другото няма спор, гадно е да се изнася лекция пред полупразна зала, но според мен не това е начинът за осигуряване на присъствие.

1
15/07/2016 23:59:43
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.