Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

petrov52 avatar petrov52 4 Точки

Проблем с Microsoft SQL Management Studio

Проблемът ми е, че не мога да се свържа с LocalDB. Всяка стъпка изпълних, имам правилните версии на програмите и пробвам вече 3-ти път но резултатът е един и същ.  

Когато се опитам да се свържа ми излиза съобщение със следното послание: The network path was not found

Но когато пусна SETUP от папката SQLServer2016Media и се опитам да добавя LocalDB ми дава,че вече е инсталирано.  Няколко пъти преинсталирам програмите, но резултатът остава един и същ. 

Тагове:
0
Софтуерни технологии 20/07/2016 12:26:01
kosyo.85 avatar kosyo.85 10 Точки

Колеги ще ви помоля и аз за помощ, използвайки темата на колегата. Проблемът при мен е следния: Инсталира се LocalDB 2014, но SSMS 2014 не го открива. Тръгва ми с SSMS 2012, но с него не мога да правя таблици и диаграми, а само заявки. Компютъра го купих преди курса и е с Windows 7. 

0
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

И аз съм с Windows 7. и SSMS 2014 ми върви перфектно. Как не го пткрива, инсталира ли го правилно, провери в cmd -> sqllocaldb. sqllocaldb info. sqllocaldb info MSSQLLocalDB.

0
kosyo.85 avatar kosyo.85 10 Точки

При самата инсталация LocalDB не се появява в списъка за чекване.

0
petrov52 avatar petrov52 4 Точки

Следва ли стъпките, които са дадени за потребители на Windows 7? Не знам как е при инсталацията на Windows 7, но на при мен не ми се появяваше опция за чекване на LocalDB докато не избрах custom инсталация. Така че може би ти имаш същия проблем.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.