Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

zorni4kata avatar zorni4kata 9 Точки

C# OOP Коментар към оценка

Здравейте,

имам въпрос относно оценяването. Това е кода ми от изпита: Код . Да, не ми стигна времето за бонуса и може да имам пропуски от към енкапсулация, но искам да ми кажат, какво например не ми е добро на структурата с оглед заданието и изискванията на курса? На изпита се постарах изключително много и очакавах поне малко по-подробен коментар.:)

p.s. Това е коментара - "Структурата на класовете е горе долу добра. Енкапсулацията куца - има прекалено много публични setter-и в property-тата на класовете. Полиморфизма е използван добре, като принцип. Направен е опит за имплементация но в крайна сметка, бонус задачата не е имплементирана."

Тагове:
4
C# OOP Basics 20/07/2016 22:09:38
Sanity avatar Sanity Trainer 194 Точки

"Структурата на класовете е горе долу добра."
Означава, че начинът по който са структурирани и направени класовете е добър, показва че конкретния човек е разбрал смисъла на курса, лекциите и материала който се преподава в него, но е изпуснал 1-2 неща които го делят от отлична имплементация на класовата структура.

"Енкапсулацията куца - има прекалено много публични setter-и в property-тата на класовете. "
Означава, че почти нявсякъде по property-тата в класовете, са поставени публични setter-и, и външния потребител, който пише код по приложението, може да постави каквато и да е била стойност на конкретното property, и тя да не мине през никаква валидация, което като цяло не е правилно според Енкапсулацията. Или с други думи конкретното поле от класа, не е енкапсулирано, почти никак.

"Полиморфизма е използван добре, като принцип. "
Означава, че конкретния човек се е справил добре с този принцип. Разбрал го е, и го е използвал правилно в контекста на задачата.

"Направен е опит за имплементация но в крайна сметка, бонус задачата не е имплементирана."
Означава, че конкретния човек се е опитал да имплементира бонус задачата, но не е успял да изкара точки в Judge, на 2-та, специално направени за тази задача, нулеви тестове. Ако не са изкарани точки на 2-та нулеви теста, бонус задачата се счита за неимплементирана, което означава че конкретния човек не получава точки за бонус задачата.

Рецензията върху изпитите е кратка и цели да покаже на хората повърхностно какво са сбъркали и да ги насочи съвсем абстрактно към техните грешки. Оценяващите не целят да кажат на хората къде точно са сбъркали, а да им кажат какво точно са сбъркали, за да могат хората да се концентрират върху поправянето на грешките си на глобално ниво. С други думи - щом Енкапсулацията ми куца, трябва да ида и да си изгледам лекциите за Енкапсулация на ново, да си направя упражненията на ново, и да видя какво съм пропуснал и какво не съм направил като хората. Ако трябва оценяващите да обясняват и конкретизират на всеки човек, точно, какво, кога, къде и защо, има хора на които 2 дни няма да стигнат да им обясним точно какво са сбъркали... В такъв случай, е логично да напишем, примерно, че ООП-то на човека куца като цяло... Все пак целим да доставим оценките на хората възможно най-бързо.

3
21/07/2016 15:28:57
zorni4kata avatar zorni4kata 9 Точки

Благодаря за отговора :), но вместо да ми  пишеш тези неща, които тъй или иначе са ми ясни, можеше да ми кажеш, кои са 1-2 те неща, които ми куцат по структурата и би трябвало да се изискват от мен след този двуседмичен курс, където дори не е обяснен интерфейс. Знам, че не мога получа обяснителни коментари, но например вместо да ми се пише, че не ми е направен бонуса, което отново ми е ясно, можеше да ми се каже нещо по-съществено. За енкапсулацията съм съгласна, въпреки че освен пропъртитата не мисля, че имам други пропуски, а и все пак имахме само 6 часа. Освен от изпита аз няма от къде да получа ясна представа за моя код и по този повод, на мен лично ми е важен коментара, който ще ми се напише. Аз положих много старание на изпита и така и не можах да разбера какво се е очаквало от мен след този курс.

5
Sanity avatar Sanity Trainer 194 Точки

Ако претендираш, че грешките, които са били допуснати от теб на изпита, са ясни за теб, защо са били допуснати от теб на изпита? Това би било абсолютно нелогично от твоя страна. Тези 1-2 неща, са конкретно за теб, за друг човек може да са 10-20 или 100-200, което би отнело прекалено много време за обяснение. Целяхме да ви доставим оценките в рамките на 1 седмица и за щастие успяхме, точно защото не обясняваме конкретно какво точно е сгрешено. Това, че при конкретен човек има 1-2 грешки не означава че ние ще го третираме по различно от човека, който има 10-20. Всички са равни и получават еквивалентно оценяване по еднакви критерии. Никой не е оценен по специално от друг, това е смисъла на обективността.

Колкото до самите неща, които са описвани в рецензиите, това са критериите, по които оценяваме. Те са нещата изучавани в курса, нищо повече, нищо по-малко. В рецензията се обяснява за какво не са дадени точки, примерно в твоя случай ти е казано че за бонуса не си получила точки.

6-те часа бяха абсолютно достатъчни за решаването на този изпит.. Грешките, които бяха забелязани при масата хора, не е от недостиг на време, а от недостиг на знания, по-скоро. В случая резултатите от самия изпит не са толкова лоши, съответно хората са се справили добре, съответно хората са успели да асимилират материала преподаван в лекциите от този курс. 

Целта на самия курс е да научи хората на съвсем базова форма на ООП - как се дефинират класове, методи, property-та, field-ове. Как се прави Полиморфизъм, кога се прави, как се Енкапсулират полета и т.н.
Това, което се очаква от всеки един човек, на всеки един курс, е да разбере и научи материала, който се преподава през дадения курс, нищо повече, нищо по-малко.
 

1
21/07/2016 16:09:25
Kiril98 avatar Kiril98 66 Точки

Ако искаш и да видиш по-подробно как се оценяват изпитите ти предлагам да гледаш този клип. И после сама си прецени какво ти липсва и какво не. Лично и аз съм допускал грешки при енкапсулация, а както само виждаш оценяването за енкапсулация стига до 20 точки.

0
villyjord avatar villyjord 175 Точки

Един въпрос: 0 точки в джъдж, дори при прекрасно ООП = фейл?

-1
21/07/2016 21:29:15
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.