Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ivocvetkov avatar ivocvetkov 0 Точки

Помощ за задача 9 от лекция Simple Conditional Statements. Конвертор за мерни единици

след доста опити успях да стигна до едно положение на конверсия на част от нещата. т.е обърнах метър в останалите 7 вида единици

по тази логика трябва всяка една от 8-те вида единици да обръщам в останалите - 64 варианта (по моя логика)

тук е кода който написах до момента, въпроса ми е на прав път ли съм или начина ми не е правилен изобщо 

https://gist.github.com/anonymous/0cacfc9378f5965d03b0303f6a3dddd9

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/1463509

Judge системата до момента ми дава 9 точки на тази част от кода

 

условието на задачата :

Да се напише програма, която преобразува разстояние между следните 8 мерни единици: m, mm, cm, mi, in, km, ft, yd. Използвайте съответствията от таблицата по-долу:

входна единица

изходна единица

1 meter (m)

1000 millimeters (mm)

1 meter (m)

100 centimeters (cm)

1 meter (m)

0.000621371192 miles (mi)

1 meter (m)

39.3700787 inches (in)

1 meter (m)

0.001 kilometers (km)

1 meter (m)

3.2808399 feet (ft)

1 meter (m)

1.0936133 yards (yd)

Тагове:
0
Programming Basics 22/07/2016 16:46:00
borislav9212 avatar borislav9212 745 Точки

Колега можеш да съкратиш малко проверките, Ще ти дам малък жокер, да те подбутна малко. Целият код няма да го пействам тук, за да можеш сам да достигнеш до решението и да разбереш как става.

           if (unit == "mm" )
            {
                amount = amount / 1000;
            }

Правиш проверки и за останалите. След това ги умножаваш пак всичките, Пример:

           if (unit == "mi" )
            {
                amount = amount *  0.000621371192;
            }

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.