Loading...
g.kolev avatar g.kolev 82 Точки

Липса на оценка от изпита по Java OOP Basics

Здравейте.

Тъй като комуникацията през официалния мейл за информация е "малко" трудна, реших да пиша направо тук.

Проблемът е, че изпитът ми по Java OOP Basics най-вероятно не е бил проверен, въпреки факта, че бях там и го направих. Това лесно може да се провери, нямам намерение да доказвам каквото и да било по тази тема. 

Може би трябваше да започна с това, че съм студент от прием септември 2015, от което следва, че съм минал целия модул Fundamentals (лека му пръст) на C#, при това с отлични оценки и в момента съм записан в Tech модула. Понеже исках да продължа обучението си в СофтУни в Java направлението възникна проблема, че не съм минал изпитите по ООП и КПК на Java, които явно са коренно различни от тези на C#. Зададох този въпрос на Ангел, който ми отговори, че ще мога да се явя на двата изпита, които са редовни за хората записани в модула, като цената за мен ще бъде 20лв, един вид поправка. До тук добре, само че нещата започнаха да намирисват с времето. На първо място в профила ми под шапката за плащане нямах опцията да избера въпросните изпити, което ме притесни, защото всичките ми колеги имаха тези опции, дори тези които не са записани в модула. Отново се консултирах с Ангел, който ми каза, че няма проблем да платя на място. Аз живея във Варна. Пътят ми до софтуни не е 1.60лв и 15 минути с метро ами е 25лв+ и 7 часа с влак/автобус. Да не говорим, че работя и не мога да си пътувам насам натам когато реша. Както и да е, освободих си 2 дни за изпита и отидох. 

Първото нещо, което забелязах, беше ужасната организация. Питах трима от отговорните лица, поставени да ръководят изпита и да следят за безпроблемното му протичане, къде трябва да седна в моята ситуация, отговорът на които беше, че няма значение. Изрично казах, че не съм платил и че трябва да платя на някого от екипа на място, понеже пътувам веднага след изпита към Варна. Уви, всички отказаха да ми вземат парите в началото, понеже не е тяхна работа, което е вярно. Добре де, седнах в Open Source да си направя изпита, нали за това съм пътувал 7 безсънни часа. Всичко си вървеше нормално, докато един от екипа с доста злонамерен тон ми каза да слизам в Code Ground, защото там бил изпита по Java и ако не сляза, изпитът ми ще бъде анулиран. Попитах защо не бях информиран от самото начало за това. Отговорът беше, че квесторите не са знаели. Че кой да знае, ако не те??? Преместих се и продължих с изпита. Тогава при проверяването дали всеки си е на мястото стигнаха до мен и изгубих още 15 минути да обяснявам цялата история от начало, че нямам място, че пътувам и че трябва да платя на някого. Умуваха известно време "квесторите" и най-накрая им просветна, че трябва да ми вземат парите. Платих им, записаха ми данните и най-накрая бях свободен да си направя изпита, за което май бях там в крайна сметка. Приключих и си хванах влака за Варна.

След това започнаха едни телефонни обаждания, защо съм нямал опция да платя изпита, защо съм бил въобще там и още куп глупости, като аз всеки път обяснявах едно и също нещо но явно не бях чут.

И така стигаме до днес. Изпитите вече са проверени, но аз оценка нямам. Това за което моля в момента е светлина по случая, и най-вече малко по сериозно организиране на изпитите и особените ситуации, като моята. Нека знаем какво се случва, а не да го разбираме или в последния момент, или по трудния начин. Колкото и да уважавам СофтУни като идея и инициатива, последния изпит ме разочарова много.

Чакам с нетърпение отговор от екипа.

Тагове:
6
Въпроси за SoftUni
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте, 

 

Ще Ви отговарям последователно на въпросите, които сте посочили по-горе. Както Ви е казал Ангел Георгиев, може да се явите на изпитите от модул Java Fundamentals. Явяването се заплаща, като таксата е в размер на 20 лева. Заявка за участие на изпита може да направите по имейл или по телефон, като ние ще Ви позволим точните пакети за плащане.

 

Относно организацията по време на изпита - плащането за даден изпит се прави преди провеждането му. Ако нямате тази възможност е необходимо да се свържете с нас по имейл или телефон, за да вземем необходимите мерки и да дадем тази информация на квесторите, за да Ви бъдат максимално полезни преди стартирането на изпита. Имайте предвид, че администрацията не работи събота и неделя. 

 

Извиняваме се за цялото недоразумение и Ви благодарим за търпението. Имате оценка от изпита и е качена в профила Ви. Екипът ни ще направи всичко необходимо това да не се повтаря. 

 

Моля при допълнителни въпроси, не се колебайте да се свържете с нас по един от посочените канали.

 

 

Поздрави,

Алекс

1
26/07/2016 20:35:49
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.