Loading...
e_rogleva avatar e_rogleva 38 Точки

Coding 101 Exam - 24 April 2016 - 03. Операции между числа

Здравейте,

опитах се да реша задачата от изпита на 24-ти април, но ми дава 90/100 точки и не виждам къде греша. 

Задачата в judge: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/181#2

Моето решение: http://pastebin.com/MJ89Xv9L

Благодаря предварително за помощта! : ) 

Тагове:
0
Programming Basics
VladimirAnaniev avatar VladimirAnaniev 54 Точки

Проблемът идва от Math.Round.

Console.WriteLine("{0} / {1} = {2}", N1, N2, Math.Round(result, 2));

Това закръгля резултата и се получава несъответствие с това, което judge очаква.

Използвай {2:f2} за да изрежеш излишните цифри. smiley

Console.WriteLine("{0} / {1} = {2:f2}", N1, N2, result);

 

0
31/07/2016 22:27:39
Luko193 avatar Luko193 342 Точки

Когато резултатът ти, трябва да е закръглен до определен брой цифри след десетичната запетая, най-добре използвай този начин на закръгляне.

"{0:F2}"
0
e_rogleva avatar e_rogleva 38 Точки

Аах ясно (( : Благодаря много на всички за отговорите!

0
AleksanderKostadinov avatar AleksanderKostadinov 12 Точки

И аз имах същия проблем. То в тестовете,които са дадени за сваляне няма, нито закръгляне, нито форматиране до втория знак.

 

0
e_rogleva avatar e_rogleva 38 Точки

Да, точно, тестът, на който задачата ми по идея не минаваше, беше 55 / 5 = 1 ;д

0
05/08/2016 20:32:38
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.