Loading...
stellastoyanova avatar stellastoyanova 26 Точки

[Java] OOP advanced exam preparation

Здравейте,

Онзи ден гледах програмата на курса и видях, че на 1ви и 2ри август са двете подготовки за изпит, а днес е workshop-a. Сега гледам, че подготовките са на 2ри и 3ти, а workshopa e бил на 1ви. Въпросът ми е аз ли съм се объркала нещо или днес наистина има подготовка за изпит?

Тагове:
1
C# OOP Basics
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Днес е 2рата подготовка , вчера е била първата , а понеделник е бил workshop-a.

Дано качат видеата скоро ,че време до изпита няма пък ми е интересно да чуя какво е казано и т.н.

0
stellastoyanova avatar stellastoyanova 26 Точки

Ясно, благодаря за бързия отговор.

1
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Видеото от Java е качено.

2
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

уха 5 часа , ще се позабавлявам :D а нещо подобно ли ще е изпита в неделя , т.е. като complexity ?

0
AntonPortenov avatar AntonPortenov 102 Точки

@ RoYaL

Здравей,

а случайно да знаеш дали видеото от 3ти ще бъде ли качено днес?

2
05/08/2016 10:10:48
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Не съм убеден, че е записвано видео от трети. Общо взето хората в залата решаваха, а лекторите помагаха и евентуално даваха разяснения на екрана, но дали разясненията са записвани не съм сигурен. Ще получа яснота по въпроса и ще внеса тук :)

0
supersane avatar supersane 234 Точки

Ще използвам темата, за да пусна един фийдбек към подготовката на @RoYaL, която изгледах от 2ри август. Винаги, когато отивам на изпит очаквам да има изненада, с някаква малко по-трудна задачка от очакваното, по-която да има малко повече главоблъскане, обаче тази не беше просто изненада, тази задача в пъти надвишава нивото на този курс. Уж от нас се очаква, да рефакторираме някакъв код, да понапишем core логика и тестове, а тук какво става? Разбирам да сме имали 2 седмици рефлекшън да учим, но след като сме го учили една лекция и едно упражнение не знам как се очаква да рефакторираме целия скелет, който е напраскан с рефлекшъни, отделно има неработещи части и отделно, само като видях в while != ILIENCI, колко рефлекшън имаше, за да се направи някаква базова логика..лошо ми стана. Още повече, тази библиотека, която ни е дадена е адски трудна за ориентиране, аз един час не схващах за какво са тези мапове вътре, камо ли да изпиша всичко това, което Роял изписа за 3 минути в while цикъла. Усещам, че до някаква степен сигурно целта е била да ни подготви малко или много за следващите модули, ама в сравнение с това какво се учеше по време на курса, наистина изпита е нереален. И съжелявам ако някой се обиди, но това е самата истина, че преподавателите не са качествени. Може да са добри програмисти или топ студенти, но има разлика от това да си добър преподавател. Причината да избера СофтУни, до голяма степен беше, че се възхищавах какви хора са ми преподавали. Личното ми мнение е, че преподавателите нямаха нужния опит, както в лекторството, така и в програмирането, за този курс. Надявам се коментара ми да не е глас в пустинята, и успех в неделя, защото ще ни трябва повече и от успех ако е като Marketplace изпита :D

8
galya.miteva avatar galya.miteva 28 Точки

Аз съм на същото мнение! Примерния изпит е наистина сложен, за материала и времето, за което сме взели този материал. Не може човек,който е с толкова години опит в програмирането (Иван Йонков)  да решава задачата за 5 часа и да очакват същото и от нас, да успеем да направим една такава задача за 6 часа. Наистина времето не е малко , но за по-лека задача! Все пак имахме подготовка един месец.

6
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

Той все пак обяснява през това време ,сигурно ако я решава сам ще е далеч по-бързо , но си права както и колегата. Нивото ни не е такова че да успеем да се справим за 6 часа с такъв изпит (повечето , естествено че има exceptions) .

1
06/08/2016 12:27:38
murkata86 avatar murkata86 10 Точки

Напълно съм съгласен с мненията на колегите по - горе...

Аз изгледах и Workshop-а и подготовката за изпита от 2-ри август. При първото решение Божидар не можа дори да подкара програмата, а видето на RoYaL, така като гледам е качено вчера 06.08 (аз съм в C# модула, за Java не знам кога е качено), и за съжаления видях това видео 2 часа преди изпита... При условие, че видеото е качено вчера, как се очаква за по - малко от един ден да го разбера това и отделно да отделя известно време за почивка непосредствено преди изпита!?

Малко се получа като онези картинки в 9GAG - в клас 1 + 1 = ?, за домашно ((1 + 2) * 3) / 4 = ?, на изпита - Иванчо имал пет ябълки, дал на Марийка 3 ябълки. Изчислете масата на Слънцето, когато орбитата на Марс е перпендикулярна на тангентата на Алфа Кентавър.
Съжалявам ако съм прозвучал малко по - грубо, ама....

0
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Съгласен съм, че обема изглежда наистина ДОСТА голям, но не съм съгласен, че има нещо което не сме учили. От Reflection API-то има няколко метода които знаем какво правят. Останалото е да ги навържем и да разберем алгоритъма. Също така имайте предвид, че Royal го решава до перфектност. Мисля си, че можем да хванем отлични оценки дори да не направим цялата задачка перфектно. В смисъл такъв - ако имаме 1 път Dependancy Injection - сме показали че знаем как, ако имаме на повечето места Loose Coupling и т.н. също сме показали, че го знаем, същото и за UnitTest-овете - едва ли ще ни глобят, че не сме покрили абсолютно всички възможни случаи, а по - скоро ще искат да покажем, че го разбираме като концепция.

Аз за себе си очаквам да не се справя поради ред причини, но знам, че ще го дължа единствено на себе си. Честно казано малко се дразня на принципа "космоса ми е крив, аз съм перфектна ракета".

1
07/08/2016 14:59:34
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.