Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

slavi.g.slavchev avatar slavi.g.slavchev 45 Точки

Домашна работа - Задача 5 "PowerPoint Slide" [WEB-FUNDAMENTALS HTML5/CSS3-август-2016]

Здравейте.

Имам един интересен случай, при който в <li> имам <div>, който отказва да бъде позициониран. Не успях да открия решение точно за този проблем в Google.

Ако в конзолата на Chrome задам margin-top:10px; на класа .codeSpace, или пък го задам вътре в самия <div>, сработва:

<div class="codeSpace" style="margin-top:10px;">

 

Но същият код не работи в css файла ми, дори и с !important; (което, аз лично препоръчвам само при крайна необходимост). Най-вероятно се override-ва от generic стил в <ul> тага.

Имате ли някакви идеи? Целта ми е да мога да го задам на централно място, а не да се копи-пейства. Обмислях и изваждане на <div>-а от <ul>, но това би означавало да направя още два списъка, което също не ми звучи като уместен вариант.

 

Ето сорс кодовете:

hw5.htm

styles/hw5.css

 

Благодаря предварително!

Поздрави,

Слави

Тагове:
0
HTML/CSS
Innos avatar Innos 419 Точки

Простата причина е че коментарът ти за Paint не е валиден коментар и затова чупи кода на css файлът.

Коментари в css се пишат така :
background: rgb(32,32,30); /*with the special help of Paint colour picker */
вместо така:
background: rgb(32,32,30); //with the special help of Paint colour picker

Ако използваш IDE като WebStorm ще ти е много по лесно да избегнеш такива грешки като то автоматично ти показва валиден или невалиден ти е кода.

1
slavi.g.slavchev avatar slavi.g.slavchev 45 Точки

Благодаря много... доста полезно за коментарите в CSS.

Благодаря и за съвета за IDE-то, точно днес, обаче, решавах от офиса, където нямам права за инсталиране и.. good old Notepad++

 

Поздрави,

Слави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.