Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

C# Advanced Retake Exam - Second Nature

Здравейте,

"реших" задачка 1 от поправката по advanced c#.

Решението ми дава 90 точки, и нещо не ми идва на ума какъв е проблема , който чупи тест 2.

Ако някой може да подскаже, ще съм благодарен :)

 

Ето и кода ми:

https://gist.github.com/vdonchev/084c02c1598b9d47800d97c792a5581e

 

Благодаря предварително :)

Тагове:
0
C# Advanced
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки
Best Answer

Здравей,

 

Пробвай следния инпут:

1 2 3 4 5

4 4 3 2 1

 

При него не изписваш правилен резултат. Ако все още не можеш да си намериш грешката, ще ти кажа къде е.

 

Също така ще добавя нещо, които ме притесняват в твоето решение. RemoveAt е бавна операция и когато имаме голяма колекция и премахването става в началото, доста забавя нещата. В случая незнайно защо няма написани тестове за такива решения и ще вземеш 100/100. Все пак ако искаш решение без RemoveAt мога да ти пратя моето (или си имплементирай свое)

 

Поздрави!

 

1
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Благодаря за примерния тест, ще погледна какво съм пропуснал като се прибера в къщи.

Относно решението имам такова с листове и без RemoveAt, но и то не даваше 100 за това написан ново от нулата :)

Поздрави!

0
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравей,

 

В случая RemoveAt не ти е проблем, докато не напишат тест, който да забавя достатъчно за да не мине :), а това няма да стане. Все пак го повдигнах на въпрос, за да го вземеш предвид.

Иначе в случая пропускаш една малка подробност и като я поправиш, ще вземеш и 2рия тест.

 

Поздрави!

1
kaloyannikov avatar kaloyannikov 531 Точки

с 1 опашка за цветята няма ли да е най-добре тъй като винаги се маха в началото и махането ще бъде о(1)

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Ами реално аз си мисля за решение без махане, но като седна пред компа ще видя.

А с опашката ще трябва да тъпчем останалите цветя в още една колекция...

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Да, да ясно ми е , че проблема не е там :)

Нo си прав, че за ако търсим бързодействие, няма да се получи с removeat. 

:)

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Здравей отново,

тъкмо пуснах примерния ти вход

1 2 3 4 5
4 4 3 2 1

и изхода е:

1 2 3 4 1
1 2 3 4

което ми изглежда коректно, което пък означава ,че нещо пропускам по условието.

с кофи от 1-4 поливаме цветя от 1-4 (стават second nature)

с последната кофа поливаме последната китка :) и в нея остава 1, коффите са изцяло използвани.

Аз разбирам, че това значи, че не сме успели да полеем всички цветя (явно поляти е различно от разцъфнали) и се очаква да принтираме именно тях... ?

0
05/09/2016 12:25:33
AntyfrizZz avatar AntyfrizZz 238 Точки

Здравей,

 

На 1вия ред не принтираш цветята от second nature, а само тези, които са останали неполяти.

Ето и идея за решение без RemoveAt http://pastebin.com/xhxnxq3X

 

Поздрави!

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

+ 10 точки за теб за отговорите :)

и ако можеше да дам и +10 за неясно условие ... щях :D

 

Благодаря отново!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.