Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Card Wars (Telerik 24.06.2013) проблем с решение

Здравейте,

 

Заиграх се с тази задачка:

http://bgcoder.com/Contests/Practice/DownloadResource/451

Но имам проблем, не точно с решаването й, а по-скоро с постигането на всички верни отговори.

 

Тези, които са дадени в примера ги постигам. И четирите. Но като я пусна в bgcoder получавам 43 от 100, и грешките са Incorrect answer. Т.е. може би не бъркам никъде типове и т.н.?

 

Опитах се да я реша по различен от стандартния начин и да си направя обекти за всеки елемент в задачата, в този случай:

Player; Game; Cards и Result - като последния е отговорен за това да изчислява точките през конкретния рунд и след това в края на играта, където смятам, че ми е и проблема.

Ето го решението ми в Paste bin:

http://pastebin.com/VqGJuvDi

 

Ако някой има желание да го разгледа.

 

Като цяло от условието не става ясно, ако се играят примерно 100 рунда и в 5-6 от тях се падне "Х" карта и на двамата какво точно трябва да стане, а и няма такъв пример.

 

Благодаря :)

Тагове:
4
Programming Basics
dim4o avatar dim4o 288 Точки

Аз потроших доста време по тази задача, стигнах до 86 точки и я зарязах, защото се изнервих. Просто правилата не могат да се тълкуват еднозначно. Накрая гледах тестевете и успях да разбера отчасти какво точно се иска. Някои неща си останаха обаче неясни. Смятам след време като ми мине афекцията да я атакувам пак. Иначе задачката изглеждаше тривиална и съм сигурен, че ако се редактира условието повечето хора няма да имат проблем. Ако някой я е решил на 100% ще бъде много полезно да пренапише условието, така както го е разбрал и да го пусне тук.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ами моето решение дава 100/100. Можеш да погледнеш по-горния ми текст където съм се опитал да поясня някои неща, които на мен лично не ми бяха станали ясни от условието на задачата и които трябваше да търся и разбирам по трудния начин.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.