Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

08. Figure of 4 Squares от Conditional Statements and Loops

Някой реши ли задачите от Conditional Statements and Loops упражнението. Не ми минава 1 тест на тази, в която се рисуват 4 квадрата и не мога да се сетя какво може да е.

 

Мислех си за тест с инпут 2, който функцията ми връща като:

+++

и това ми се струва, че трябва да е правилно.

Това ми е решението:
http://pastebin.com/1Ebn7nd1

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

http://pastebin.com/GfewArK8   100/100  със един if да печата при вход = 2  защото при този вход  

let vertical = n - 1 =  1 което не е вярно в този случаи (ако гледаме тестовете във Judje).

Решение - Аз го реших като в C# чертането фигури на конзолата със синтаксис за javacript.
1
23/09/2016 12:00:19
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Да, иска си поне 3 реда фигура, независимо от инпута, което аз не бях разбрал от условието.

0
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Странно. Сега се се загледах, че не ми минава тест 5. Дори с твоето решение (http://pastebin.com/GfewArK8 ). Някой има ли идея какъв е входния параметър на 5-ти тест?

0
26/09/2016 20:35:03
vborisov avatar vborisov 24 Точки

n = 2 ти е входния на 5-ти тест. 

При твоето решение печаташ

+++

+++

+++

Трябва да бъде само един ред:

+++

0
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Стана! Благодаря! :)

0
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

Явно са променили резултата от теста в джъджа, както би трябвало да е по условие и сега при вход n=2 очакваният резултат си е +++, както е логично да е. Преди няколко дни се искаше 

+++

+++

+++

което няма особена логика предвид условието, че четните редове са n-1, т.е. 2-1=1.

 

0
b.serafimov avatar b.serafimov -5 Точки

от друга страна искат 4 квадрата в задачата,

пък

+++

+++

+++

Прилича значително повече на 4 квадрата от

+++

 

Не достатъчно добро условие.

0
ochikov avatar ochikov 35 Точки

И на мен 5-ти тест не ми минава, но ако задълбая в условието, аз го разбирам по следният начин:

при вход 4:

+--+--+

+--+--+

+--+--+

при вход 3 следва:

+-+-+

+-+-+

+-+-+

Да кажем, че приемем условието " The output consists of n lines for odd n and n-1 lines for even n".  - ДОБРЕ, но после следващият ред е леко объркващ: "The figure is fully symmetric (horizontally and vertically)"

0
28/09/2016 23:10:06
awesomeo avatar awesomeo 20 Точки

+++ си е симетрично и вертикално и хоризонтално.

+++
+++
+++ също.

Така че заради even rows-1 частта при инпут 2 би трябвало да се очаква отговор +++. Така няма 4 квадрата, но причината е, че с по-малко от 3 реда няма как да има 4 квадрата. Т.е. за да има винаги 4 квадрата 'инпут < 3' би трябвало да се изключи в условието.
Така ми се струва на мен.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.