Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Препоръка

Колеги, моля Ви ползвайте "Justify" като оформяте условията на задачите. Излагате се, тва са някви прости правила за форматиране на текст.

Проявете малко повече старателност към оформлението на word-овските файлове. Съгласете се че, много по-лесно се чете подравнен текст.

П.С. Не искам да обидя никого, просто правя малка забележка.

Keep coding!

 

Тагове:
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Koлега, 

Не оформям аз задачите, но justified до колкото съм запозната oтдавна не се използва, поне в средите на дизайна, точно защото понякога прави излишни спейсове, което допълнително разсейва четящия от съдържанието на документа. Да, създава добре изглеждаща рамка на кутията, но вътре става абсолютна каша. Освен това, е абсолютно научно доказано, че за четящия е много по-лесно да намери следващия ред на даден текст, ако има някаква разлика в дължините им. (Което доста помага и на хората с дислексия да вметна)

В момента за общ стандарт се е признал left aligment-a, защото е максимално естествен и подреден, без да се натрапва и да нарушава типографската цялост на документа/изобращението/страницата/ whatever :)

3
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

В ляво подравняват американците. В България документи се оформят с Justify. Предполагам, че все пак трябва да спазваме нашите правила, а не чуждите. Има БДС (български държавен стандарт) за оформяне на документите, който спазва цялата администрация в България - било то държавна или частна. Бил съм на много места и мога да ти кажа, че всички го спазват. :)

0
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Сега сигурно ще отворя огромен спор, но това, че в България всички го правят така, не значи, че по света се прави така и това е правилният начин :)  Justify е много остарял (въпросният стандарт до колкото съм запозната е от 2006), и ако питаш който и да е било (подчертавам) в Европа и ще се съгласи. БДС се спазва за документи, които някак си са свързани с официална държавна институация. В случая, задачите, които се разпространяват като материал в СофтУни, не са свързани с нито една такава и няма нужда да спазват този "стандарт".  

Ако повече хора обаче наистина имат проблем с лявото подравняване, нека се обадят и ще се промени. Но, да сменяме нещо, просто, за да е "по стандарт" за мен е абсолютно излишно :)

3
24/09/2016 20:32:07
StaVykoV avatar StaVykoV 169 Точки

Не съм компетентен по темата за подравняването, но исках да вметна, че това, че justify е по БДС не го прави много приветливо в случая. Някак си доводите на колежката ми се струват доста по - приветливи от "това се ползва в българската администрация (б.а. блях) и е по бдс" :Д

Все пак всички знаем на какво ниво е държавната ни администрация, a след като SoftUni не са част от нея (О БОЖЕ БЛАГОДАРЯ ТИ!), значи не са и длъжни да оформят така учебните си материали :).

0
24/09/2016 20:33:27
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Така е. Аз просто давам предложение да се спазва, не го натрапвам. Пък и все пак е хубаво да се придържаме към нашите правила все пак живеем в България. :)

0
24/09/2016 20:31:18
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Това в какво състояние е администрацията е друга тема на разговор. Просто предлагам да се спазва един елементарен модел. :)

0
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

Ама аз пак да се върна на point-a - това, че е наше си, бум печат "произведено в БГ"  прави ли го най-добрия вариант? :) 

1
Leprikona avatar Leprikona 108 Точки

Не знам дали е най-добрият вариянт, и не твърдя, че е най-добрият вариант.

0
WifiAvivi avatar WifiAvivi 151 Точки

Като се въведе грамотно текста justify не прави излишни интервали и се чете по-приятно от left-alignment. Въпреки това нямам оплаквания от подредбата на условията.

0
25/09/2016 05:24:54
IvelinTenev avatar IvelinTenev 51 Точки

На мен лично повече ми пречат излишните спейсове в input-а, защото ми чупят парсването и понякога тестовете в Judge.

Поздрави,

Ивелин Тенев

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.