Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VanessaShopping avatar VanessaShopping 48 Точки

Data Types and Variables. Exercises 11: Convert Speed Unit

Здравейте

Опитвам се да реша тази задача и какви ли не глупости вече не пробвах, но в джъджа не ми я приема ( дава само 33 точки)

Примерите които са в условието на задачата ми излизат вярно, а в джъжа не. Да не би нещо тестовете да не са правилни ???

В джъджа 1-вия Zero Test ми иска отговор 8.130082 , а моя е 8.130081 , както е в условието на задачта.

Ето и кода пренаписан няколко пъти :)  http://pastebin.com/CFZ4EsuG Пробвах с float с double накрая сложих и 20 иф елсе проверки.... 

 

Тагове:
1
Programming Fundamentals
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

За тази задача 100/100 се изкарва и без да се форматира до 7-я знак ако ползваш float, който има точност точно 7 знака. На изхода на нулевите тестове има числа и с 5-6 знака след десетичната запетая. Нулевия тест имаше вариант и да се получи както е в джъджа. Мисля, че зависеше от формулата, по която се пресмята времето в часове и дали се преминава първо през минутите smiley

2
puffed avatar puffed 289 Точки

Само като коментар да кажа, че float има точност 7 значещи цифри, т.е. общо 7 цифри преди и след десетичната запетая. Но иначе да, ако просто се иползват float променливи, без да се форматира изхода с някаква точност, работи за 100 точки.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.