Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

[Strings Regex Exercises] Problem 10. **Secret Data - грешен нулев тест?

Здравейте,

някой може ли да каже къде  е грешката в конкретната задача.

в условието е покaзан нулевия тест, който обаче в джъдж е различен.

ето за какво говоря:

https://s11.postimg.org/g6me0wrb7/wtf.png

реално според чъдж, името на базите и телефоните номера не трябва да се крият?

ЕДИТ:

Грешката е в условието на задачата а не в тестовете от джъдж.

Тагове:
0
JavaScript Fundamentals 02/10/2016 23:21:36
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Според мен примерът в заданието е грешен (като че ли е за първи път :-D).

В условието изрично е казано "digits and they will always be followed by a space, tabulation or the end of the string." т.е. в джъдж е правилен нулевия тест.

1
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Така е, реших задачата. Изглежда че в джъдж всичко е правилно. Примера в условието е грешен.

0
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Супер :)

На мен пък ми минава само zero теста - всичко останало fail-ва...

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Я да погледна до къде си стигнал?

0
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Стигнах малко по-далече. Но не ми минават само тестове 2, 3 и 7

0
03/10/2016 08:21:18
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Ето какво виждам:

- имаш малък пропуск по единия регекс

- (\s{0,}) в началото е излишно

- можеш да ползваш директно .replace() като зададеш глобален флаг на регекса

- ползването на групи също е излишно

иначе след лека корекция кода ти дава 100

помъчи я, ако все още не можеш пиши и ще ти дам моето решение

0
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Видях пропуска в единия regex и го оправих. Бях пропуснал и един паразитен \b (явно съм тествал нещо и съм забравил да го махна).

Използвах и replace. Беше ми убягнал факта, че lookahead клаузите не се включват в match-а. Сега Judge-а показва 100/100!

Благодаря за насоките :)

0
03/10/2016 09:48:57
pkgeorgiev avatar pkgeorgiev 38 Точки

Стигнах малко по-далече. Но не ми минават само тестове 2, 3 и 7: http://pastebin.com/NLaiQPpe

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.