Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kukuti avatar kukuti 10 Точки

Judge системата?

Здравейте, искам да попитам, дали мога да използвам Judge системата, така да се каже като "упражнителна тетрадка" в която просто да си проверявам кода?

Тагове:
1
Programming Basics
i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Здравейте,

 

за да не отварям нова тема, ще питам тук. Имам проблем с Judge с кода за "Поздрав с име".

Пиша кода, а ми дава 0/100, при положение, че го правя точно 1;1 с примера в упражненията, може ли да ми кажете защо става така?

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text.RegularExpressions;

namespace Greating
{
    public class Program
    {
        public static void Main(string[] args)
        {
         
            Console.Write("Enter your name: ");
            var name = Console.ReadLine();       
            Console.WriteLine("Hallo: {0}!", name);      
        }
    }
}

0
i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Проблема продължава и в следващата задача, където отговора ми и решението в програмата работи перфектно, но в judge ми дава 0/100 ?

using System;
                    
public class Program
{
    public static void Main()
    {
        Console.WriteLine("Your first name: ");
        var firstname = Console.ReadLine();
         Console.WriteLine("Your last name: ");
        var lastname = Console.ReadLine();
          Console.WriteLine("Your age: ");
            var age = Console.ReadLine();
           Console.WriteLine("Your town: ");    
        var town = Console.ReadLine();
        
        Console.WriteLine("You are {0} {1}, a {2}-years old person from {3}.", firstname,lastname,age,town);
    }
}

0
kukuti avatar kukuti 10 Точки

Judge в случая ти гледа само резултата и тея изрази преди променливите ги счита за грешка. Остави променливите и само реда с разултата.

0
i.petk0v avatar i.petk0v 56 Точки

Стана, благодаря!

А някъкво обяснение за "Поздрав с име"?

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

На поздрав с име махни Console.WriteLine("Enter your name:"); Judge не приема входни данни с Enter your number или Enter your name.Чете директно резултата.

0
03/10/2016 10:47:47
VladoGenov avatar VladoGenov 45 Точки

Промени следната буква и символ в този ред:
Console.WriteLine("Hallo: {0}!", name);
така:
Console.WriteLine("Hello, {0}!", name);
Едното звучи на немски smiley, а другото както и в примера е на английски!
И вместо ":", Judge-a очаква запетая ","!
Също и Judge-a очаква точно определен изход, и дори да добавиш една буква или интервал дори, повече от от очаквания от него изход, ще ти го сметне за грешка.
Премахни също и горния ред с отпечатване на пояснителното "Enter your name: ", което принципно е добре, че си го направил така, но Judge-а не го очаква и го смята за грешка.
Това е проблема, пробвай и пиши дали си се справил!
Имай предвид тези неща и за следващите решения, които ще пускаш в Judge-a!

Успех!

0
03/10/2016 12:18:33
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.