Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vancho avatar vancho 430 Точки

JAVA DB Fundametals: Problem 14. Employees Average Salaries

Ето ми я заявката:

SELECT e.department_id, AVG(e.salary) AS average_salaries FROM employees AS e

GROUP BY department_id;

 

Отговора изглежда като примера, но ми дава грешен отговор? Не пише да ли трябва да се форамтира AVG- a, защото в примера е: 45166.6666, а не мен ми излиза 45166.66666667.

 

Тагове:
0
Module: Java DB 04/10/2016 21:56:20
Spaskich avatar Spaskich 36 Точки

Ето моето решение:

CREATE TABLE avg_salaries AS
SELECT *
FROM employees AS e
WHERE e.salary > 30000;

DELETE FROM avg_salaries
WHERE manager_id = 42;

UPDATE avg_salaries
	SET salary = salary + 5000
	WHERE department_id = 1;
	
SELECT a.department_id, AVG(a.salary)
FROM avg_salaries AS a
GROUP BY a.department_id;

Това, което правя е:

1. Създавам нова таблица avg_salaries, като вземам всички служители със заплата по-висока от 30000 (Select all employees who earn more than 30000 into a new table.).

2. Изтривам записите на служителите с ID на мениджъра 42 (Then delete all employees who has manager_id = 42).

3. Повишавам заплатите на служителите от департамент с ID 1 (Then increase the salaries of all employees with department_id =1 with 5000.).

4. Изваждам средните заплати за всеки департамент (Finally, select the average salaries in each department.).

Works like a charm. :)

1
06/10/2016 17:27:15
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.