Loading...
petio.bs avatar petio.bs 50 Точки

Трябва ли да правим проверка за входните данни при домашните

Малко е късно за този въпрос, но е добре да се знае. Той е свързан с някои от коментарите които може да получите за домашното си. Понеже има задачи в които се търси лице или обиколка на фигура, ми се вижда безсмислено да се задават отрицателни стойности за проверка на кода(малко ми е трудно да си представя успоредник със страна -5). Все едно да въведеш броя на променлиеите, които трябва да четеш от конзолата да е n = -5. Друг пример за това е когато програмата работи с число от даден интервал. По - принцип дори е добре да се прави проверка, но при положение, че в условието е посочено какви да са входните данни, засега няма смисъл само да се затормозяваме. Дори на изпита не ни искат проверка.

Също така не веднъж в задачи от типа "check if given integer" последния пример е с floating point number. По кое трябва да се водим за правилно решение - по условието или по примерите.

1
Programming Basics
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

При положение, че нямаме изисквания за проверки на входните данни, не мисля, че това може да се изтъква като минус на едно домашно. Аз на някои задачи съм правил такава проверка, но това е по-скоро плюс, а не задължително изискване.

 

Иначе условията на задачите постоянно се променят и това е проблем. Понякога, когато има някакво двусмислие, аз пиша коментар към кода на домашното си, за да кажа защо съм го направил по еди какъв си начин. В общи линии като проверявам дали едно домашно е коректно, тествам с дадените примери. Те обикновено са достатъчни.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.