Loading...
todorovd avatar todorovd 4 Точки

Лице на триъгълник

Здравейте,

 

Част съм от Октомврийския курс по Programming Basics. Всички може би сте преминали през задачата за намиране на лице на триъгълник. Видях темата, но въпреки това когато рънна решението, ми дава, the program has stopped working. Напълно начинаещ съм, така че имам много главоблъсканици. Решението ми е това:

var a = decimal.Parse(Console.ReadLine());

var b = decimal.Parse(Console.ReadLine());
var result = a * b;
Console.WriteLine(result);

Сигурно ми е глупав въпроса и отговора ми е пред очите, а и най-вероятно пропускам нещо и не го виждам, но както казах съм Noob. Any help is welcome. 

Поздрави.

 

0
Programming Basics
IvoTsochev avatar IvoTsochev 0 Точки

И как в крайна сметка изглежда кода, защото и аз не мога да се оправя с тази задача? Ето какво пиша аз:

 

namespace ConsoleApplication1
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var a = decimal.Parse(Console.ReadLine("2"));
            var b = decimal.Parse(Console.ReadLine("7"));
            var result = a * b;
            Console.WriteLine(result);

            
        }
    }
}

0
18/10/2016 22:40:41
ambiorix avatar ambiorix 640 Точки

Console.ReadLine()  кара конзолния прозорец на Windows да се отвори и чака потребителят да въведе стойност и да натисне Enter, а не трябва ти да му задаваш фиксирани стойности (2 и 7 в твоя случай). По този начин всеки път като натиснеш Ctrl + F5 ще можеш да напишеш 2 различни стойности(например 4 Enter 6 Enter -> 24; 5.6 Enter 3.8 Enter -> 21.28).

static void Main(string[] args)
        {
            var a = decimal.Parse(Console.ReadLine());
            var b = decimal.Parse(Console.ReadLine());
            var result = a * b;
            Console.WriteLine(result);  
        }

0
19/10/2016 01:38:07
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.