Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kracheff avatar kracheff 11 Точки

[Problem 7. Sum big numbers & Problem 8. Multiply big number] Advanced C# String Processing Exercise

Колеги, привет. Бихте ли дали мнение за задачи 7 и 8 от упражнението по Manual String Processing. И за двете задачи получавам по един грешен отговор, вероятно бъркам някъде логиката на изчисление и ще ми е полезно да погледна и други решения. Ето моите:

7. Sum Big Numbers

8. Multiply Big Numbers

Поздрави.

Тагове:
3
C# Advanced
IvMironov avatar IvMironov 35 Точки

А някой успя ли да направи задача 7. Multiply big number на 100/100 точки. Във VS ми дава верни отговори на всякакви комбинации, но в Judge не мога да изкарам повече  от 80/100. Това ми е кода: http://pastebin.com/uMLhA1CS.

0
alabama415 avatar alabama415 101 Точки

При мен 4 тест гърми на 7. Multiply big number, ако някой има идея защо, ще се радвам да сподели :)

0
sktomov avatar sktomov 49 Точки

Намерих го, така става като не четем условието внимателно : The second one will be a single digit number (0 to 9)

 

Лека вечер

1
conteo avatar conteo -1 Точки

За 100 точки моя код е супер простичък и ми даде 100/100

BigInteger num1 = BigInteger.Parse(Console.ReadLine());
            int num2 = int.Parse(Console.ReadLine());
            var total = num1 * num2;
            Console.WriteLine("{0}",total);

 

 

знам, че има ограничения но от време на време може да се прескачат! :)

-1
alabama415 avatar alabama415 101 Точки

Да де но идеята е да се направи без BigIntiger :)

1
iliyamar avatar iliyamar 13 Точки

Да, 100/100 се получават по логиката, която вече написа по-горе tishkata86.

Ако резултата ти е 000000000000, т.е. първото число е с повече нули, проверяваш и оставяш само една нула.

Аналогично проверяваш за числа от типа 00000012345 и премахваш стартовите 0 посредством trimStart.

Ето и моят код http://pastebin.com/dy9XxUXa

1
hwfbcisod avatar hwfbcisod 80 Точки

Ето и едно по-различно решение от мен: http://pastebin.com/B8Rr6qs6

0
plamen83 avatar plamen83 4 Точки

и при мен 4ти тест гърми и на знам защо... не е поради нулите и вече се предавам. Ако някой може д апомогне, моля!

0
plamen83 avatar plamen83 4 Точки

хехехехех евалата! за това не се бях сетил :) РАЗВЕРДИ МЕ, Благодаря!

0
plamen83 avatar plamen83 4 Точки

е четем го ! знам че е само една цифра, но това какво ни помага? да не би да има тест, при който да входа да са 2 цифри и да очаква да се хвърли ексепшън или нещо подобно, а моята програма да връща резултат, вместо това?!?!?!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.