Loading...
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Оранжев екран при опит за преинсталация на Windows

Здравейте,

Моля за малко помощ при следния проблем :

Случи се след рестарт по време на преинсталация (не видях дали беше завършена ) и е така при всеки опит за старт или нова преинсталация.

При нормално стартиране вади следната "картинка":

Ако опитам да направя нова преинсталация на windows, след като буут-на от usb-то изкарва този оранжев екран:

Доколкото рових из нета, изглежда че с появяването на този екран ми иска някаква bitlock парола...

Някакви идеи как се опарвя тва нещо ?

1
Хардуер 24/10/2016 13:04:19
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Здравей, 

Не съм наблядавал такъв проблем в практиката, но явно има и други потърпевши.

Пускам линкове към две статии, като отново се засяга въпроса с битлокера.

https://community.spiceworks.com/topic/1722156-orange-screen-of-death

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-orange-screen-on-bootup/26287697-1abe-4461-9a7d-2b79e2237cab

Ако нямаш информация на компютъра си мисля, че може и да го форматираш и отново инсталираш.

 

 

 

 

0
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Не ми трябва да си пазя информацията, но как дмога да го форматирам при положение, че този екран се появява точно преди load на windows installation ?

0
Zakkgard avatar Zakkgard 39 Точки

Сваляш Hiren BootCD, слагаш го на флашка. Има няколко tools за partitioning.

0
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

Слагаш флашката с уин 10 и бутваш през нея, даваш custom и изтриваш всички партишъния, създаваш ги пак и инсталираш изцяло фреш 

0
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Този оранжев екран излиза веднага след като избера боот от usb.

1
Alex0101 avatar Alex0101 374 Точки

ААА.

Ми честно на мен ми изглежда като проблем с hardware. На скоро да си ъпдейтвал биоса? Изглежда ми като проблме с чипсета или самата видеокарта, като проблем в инициализацията от гледна точка на биоса.  Може и с рамта да е проблем. Виж дали имаш две платки рам и махни едната и пробвай, ако не стане пак използвай само другата.

Ако пак не стане може би имаш проблем с мощонстта на захранването, т.е. не може да изхрани видео картата

0
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Благодаря за отговорите.

1
24/10/2016 14:33:25
XuTkO avatar XuTkO 2 Точки

Как решихте въпроса? При мен е същото

0
sevgin0954 avatar sevgin0954 557 Точки

Пробваи да си напишеш bitlocker паролата и натисни ентьр поне това ми излиза в интернет като инфо....

0
iVasilev93 avatar iVasilev93 11 Точки

Аз просто избрах друга версия на windows   и стана. Незнам какъв точно е бил при мен  проблема може би, че версията на windows нещо се беше сбъгяласа при прехвърляне към флашка или  си е била бъгава по принцип.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.