Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

cybera avatar cybera 1 Точки

Рисуване с цикли "Sunglasses"/"Слънчеви очила"

Значи аз съм седнал да уча конкретно PHP, и от известно време насам почнах да решавам всички домашни на него език да трупам практика. Досега не бях обръщал внимание на времевите лимити на задачите в Judge-a ама сега като гледам има 0.1 секунда лимит на всички задачи. За пръв път се сбълсквам с гърмащ такъв тест и немога да чатна защо.

Всички задачи досега дори и по-сложните от предишни изпити които съм решавал минават за 0.015 сек. Решението ми за тази задача отива на 0.156 сек.

Имате ли го този проблем на C# или Java?

Тагове:
0
Programming Basics
vancho avatar vancho 430 Точки

Много е възможно времето за PHP решение в judge за тази задача, да не е съобразен. Преди имаше такива проблеми със C# задачи, които се решаваха на Java.

-1
03/11/2016 15:00:56
cybera avatar cybera 1 Точки

Предполагам е възможно ама решението не изглежда по никакъв начин по-сложно от много други задачи, което ме озадачава.

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

дай решението да го видим

0
cybera avatar cybera 1 Точки
<?php

fscanf(STDIN, "%d", $n);

$FirstAndLast = str_repeat("*", 2 * $n) . str_repeat(" ", $n) . str_repeat("*", 2 * $n);

printf("%s\n", $FirstAndLast);

for ($i = 1; $i <= $n - 2; $i++){
    if ($i = floor(($n - 1)/2)){
        $temp = "*" . str_repeat("/", 2 * $n - 2) . "*" . str_repeat("|", $n) . "*" . str_repeat("/", 2 * $n - 2) . "*";
        printf("%s\n", $temp);
    }
    else {
        $temp = "*" . str_repeat("/", 2 * $n - 2) . "*" . str_repeat(" ", $n) . "*" . str_repeat("/", 2 * $n - 2) . "*";
        printf("%s\n", $temp);
    }
}

printf("%s", $FirstAndLast);

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.