Loading...
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

21. *Поспаливата котка Том - лекция "Прости проверки" (напомняне)

Здравейте на всички,

реших да споделя опита си с начинаещите като мен, за да не правят същата грешка. На 2 пъти обирам 0/100, 

въпреки че кода ми смяташе правилно! Поразрових детайлите и се оказа, че кода ми не е преминал началните тестове и съдията

не ме допуска до тези които проверяват аритметическите операции. Грешката ми, е че не съм дочел условието което ясно казва 

изхода ми да е от 2 реда. Накратко не правете като мен, а четете условията повече от 1 път и гледайте правоъгълничетата с проиграните варианти. След като оправих сорс-кода ми да изписва 2 реда на изхода, както е показано в подсказките в правоъгълниците judge ми дада

100/100.

Знам, че не е съвършен, но който се интересува ето и моето решение за котарака Том:

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;
using System.Threading.Tasks;

namespace PospalivataKotkaTom2
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var daysOff = int.Parse(Console.ReadLine());

            var workDays = 365 - daysOff;

            var timeForPlay = ((workDays * 63) + (daysOff * 127));

            if (timeForPlay <= 30000)
            {
                var forSleeping = 30000 - timeForPlay;
                var hours = forSleeping / 60;
                var minutes = forSleeping % 60;
                Console.WriteLine("Tom sleeps well");
                Console.WriteLine("{0} hours and {1} minutes less for play", hours, minutes);
            }
            else
            {
                var forPlaying = timeForPlay - 30000;
                var hours = forPlaying / 60;
                var minutes = forPlaying % 60;
                Console.WriteLine("Tom will run away");
                Console.WriteLine("{0} hours and {1} minutes more for play", hours, minutes);
            }
        }
    }
}

Тагове:
0
Programming Basics
stanchev1 avatar stanchev1 122 Точки

Това е моят вариант за решение на тази задача: http://pastebin.com/dg20Jc5J. Ако има някакви въпроси, не се притеснявай да питаш.

Успех.

0
g_todorov avatar g_todorov 106 Точки

Мерси много

Прегледах кода ти - начина на структуриране е почти идентичен на моя , което ме радва - значи не съм единствен.

Поздрави, успех и много мотивация ти пожелавам!

0
stanchev1 avatar stanchev1 122 Точки

Мерси,всичко най-хубаво :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.