Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

>php bin/console server:run --->>>access denied

Здравейте,

Смених компютъра както и ОС от уин7 на уин 10. Оптивам се да си подкарам безпроблемно работещия блог на новата конфигурация. На ново инсалирах IntelliJ както и плъгините PHP, PHP анотации и Симфони.

Първо паля: mysql_start.bat, след което intelliJ, изчаквам малко за да зареди. Включвам си heidiSQL от където се вижда че имам старата си база с юзери и статии. В терминала на IntelliJ пиша  >php bin/console server:run и ми изписва съобщение че нямам права - access denied.

Моя юзер е администратор, имам пълен контрол на файловете, но нещо ми бърка работата.

Ще бъда благодарен ако някой даде акъл

Radevatns avatar Radevatns 34 Точки

Финално заработи като в директорията на блог-а  натисна шифт+десен бутон и пусна конзолата от появилата се опция "open comand window here" от там с команда: 

E:\php-sever-skeleton\Blog>"../php/php.exe" bin\console server:run

 

и всичко заработи. Интересното е че ако пробвам командата ">php bin/console server:run" пак не ми работи със същото съобщение за грешка, но немисля да задълбавам повече

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.