Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

puffed avatar puffed 289 Точки

[PHP Blog] Грешка при изтриване на потребител

Здравейте,

Боря се с частта от PHP блога, в която трябва да имплементираме изтриване на потребили. При опит да изтрия потребител, който има създадени статии в базата, ми изкача тази грешка: 

Notice: Undefined index: authorId

500 Internal Server Error - ContextErrorException

Не мога да открия откъде идва, въпреки че уж даже го дебъгвам. При дебъгването обаче не мога да видя статиите на въпросния user, може от там нещо да се чупи.  Благодаря предварително.

Ето малко (преписан) код от блога: 

 The User entity

The Article entity

The Admin User Controller

Тагове:
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки
Best Answer

Здравей, ползвай търсачката да го откриеш въпросното, че май дебъгера не работи при анотациите - имах абсолютно същата грешка, само че не ми намираше autor и се оказа, че на една анотация съм написала mappedBy="autor" и ми търсеше този autor -> като го поправих на author се оправи, но сега не помня къде точно из файловете беше...

 

Edit: за private articles се отнася - на 60-ти ред ти е в User entity

0
09/11/2016 16:50:32
puffed avatar puffed 289 Точки

Не мога нищо да открия :(

Чувствам се тъпо....

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

В твоето user entity, за което си дала кода - там на 60-ти ред :)

  • /**

     * @var ArrayCollection

     *

     * @ORM\OneToMany(targetEntity="\SoftUniBlogBundle\Entity\Article", mappedBy="authorId")

     */

    private $articles;

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Да, това го виждам, но къде е проблемът в него?

0
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки

Смени го само с author, при мен това беше грешката :)

0
puffed avatar puffed 289 Точки

Леле мале. На мен мапването ми било грешно. Много ти благодаря! И го гледам и не го виждам... както винаги ми се случва.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.