Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

emanuil3r avatar emanuil3r 3 Точки

Проблем с Blog: Javascript and MongoDB

Здравейте,

имам проблем с последната стъпка, когато добавяме функционалност на бутона Read more...Когато натисна на бутона ми изкарва тази грешка - Cannot GET /article/details/582610037b817a1f048574aa.

В routes.js имам: app.get('article/details/:id', articleController.details);

В article controller имам: 

details: (req, res) => {
    let id = req.params.id;
    Article.findById(id)
        .populate('author')
        .then(article => {
            res.render('article/details/:id', article)
        })}

В views имам папка article и в нея имам файл details.hbs с кода от pdf файла.

В home/index също съм сложил кода от pdf файла.

Кода от artiicle.js controllera -  http://pastebin.com/jdnNsS7r

Всички останали функционалности на блога работят.

Тагове:
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Здравей, пробвай да махнеш :id от res.render защото там всъщност указваш пътя на view-то.

Самото :id ти трябва само за да го получиш в самата функция за да изровиш данните от базата, след като ги намериш (article обекта) то реално не ти трябва повече и просто си рендираш view-то, като му даваш и информацията (article).

Липсва ми цялостната картинка за да забележа евентуално друг проблем, но опитай така и пиши какво се случва ако има още проблеми. :)

 details: (req, res) => {
        let id = req.params.id;
 
        Article.findById(id)
            .populate('author')
            .then(article => {
                res.render('article/details', article)
            })
    }

 

0
12/11/2016 23:13:24
emanuil3r avatar emanuil3r 3 Точки

Това са файловете, които съм променял при добавянето на функционалност на бутона. http://pastebin.com/gE0hevdc

Не се получава с предложената от теб корекция. Дава пак същата грешка.

 

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Ред 20: Сложи една наклонена преди article и опитай пак заедно със горната корекция.

app.get('/article/details/:id', articleController.details);

 

2
12/11/2016 23:44:36
emanuil3r avatar emanuil3r 3 Точки

Работи! Машинка си! Утрепах няколко часа да търся грешките, а ти ги откри за 15мин. Евала! Жалко, че не мога да ти дам точка....самият аз нямам достатъчно, за да давам оценки.

1
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

FYI: Всъщност, можеш да vote-ваш всеки коментар без значение дали ти самият имаш точки. Успех с проекта! :)

0
emanuil3r avatar emanuil3r 3 Точки

Пише, че трябва да имам поне 15т., за да гласувам.

0
evgenikolov avatar evgenikolov 304 Точки

Явно нови правила, anyway. :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.