Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MartinRusanov avatar MartinRusanov 95 Точки

Spy Master задача regular expression

Здравейте, как трябва да напиша регулярния израз за задачата Spy Master от изпита. Искам навсякъде където пише specialKey да match-на следващата дума. Аз достигнах до тук /(?:specialKey) \s*(\w+\W)/g. В този случай ми match-ва specialKey HELLOWORLD! с удивителния знак на края, но като напиша specialKey HELLOW#ORLD! ми match-ва specialKey HELLOW# като спира на диеза и не продължава нататък. Като сложа още едно /w+ ми match-ва до следващата не-буква и пак спира. В крайна сметка трябва да постигна specialKey ##$$##$$. Накой знае ли израза за този случай?

Тагове:
0
Module: JS Advanced
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 332 Точки

Преди ключа трябва да имаш интервал или начало на стринга, а между него и думата трябва да има задължително интервал (\s хваща не само интервал ами и табулация и нов ред). А за кодираната дума има много по стриктни изисквания от това което си дал. Края на съобщението е най удачно да се хване с positive lookahead, иначе ти трябва допълнителна логика в обаботката. Пробвай да хванеш ключовата дума и кодираното съобщение в две групи.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.