Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

[Homework] OOP - Functional Programming - Септември 2014

Здравейте, колеги

 

Не видях да има такава тема в форума, така че предлагам тук да обсъждаме задачите от темата. Задачите са много интересни макар и някои да са труднички.

Ето някои от задачите:

 

1. StringBuilder Extensions

2. Custom LINQ Extension Methods

3-14. Class Student

14. Не съм сигурен, че разбрах условието на задачата, но ако някой забележи нещо нередно да пише.

 

Същто така открих някои грешки в домашното. Дано са ви от полза:

1. Първа задача последния пример "AppendAll" трябва да е --> AppendAll<Т>(IEnumerable<T> items) - изпуснато е това "<Т>" след "AppendAll".

2. Втора задача последния пример "WhereEndsWith" трябва да е --> 
public static IEnumerable<string> WhereEndsWith(this IEnumerable<string> collection, IEnumerable<string> suffixes) {...} - след името на метода не трябва да има "<string>" и "suffixes" колекцията не трябва да е "this" иначе се губи целия смисъл на условието на задачата.

3. В 6-та задача се изисква студентите да се филтрират по "Age", а в 3-та задача никъде не е казано, че студента трябва да има "Age". 

4. В 13-та задача също се изисква "GroupName" което не е упоменато в 3-та задача.

 

Много бих се радвал на някакви критики относно задачите, ще са ми от полза.

 

П.С. Грешките са коригирани!

 

Поздрави, Даниел

 

    

17
C# OOP Basics 28/09/2014 22:57:17
sjuesju avatar sjuesju 10 Точки

Здравейте, дали някой може да ми даде линк към условията на задачите? Това, което взимам от сайта винаги се оказва с повреден и нечетим файл. Предварителни благодарности.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.