Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

simeon10 avatar simeon10 218 Точки

Programming Fundamentals Retake Exam - 11 September 2016 - Решения

След изпита си говорих с няколко човека и им показах решенията ми на задачите от поправката и ме помолиха да им ги пратя, така че реших направо тук да ги кача. Имайте предвид, че решенията не са постигнати по най-лесния и най-разбираемия начин, нито са най-бързите, и най-ефективните. Когато ги писах просто си играх с различни възможности.

Thea the Photographer - Доста стандартно решение със TimeSpan, нищо специално.

Trophon the Grumpy Cat - Първоначално бях завъртял 2 цикъла, но в последствие реших, че 2те LINQ заявки ми допадат повече. Идеята е, че при Where() заявката се извиква IsValid() и по резултата се филтрират елементите.

Portal - Доста останал код от първата идея по която тръгнах, който не е нужен на това решение. Като цяло единственото интересно е намирането на стартовата позиция.

Files - Може би най-интересното решение от всички. Като цяло задачата е решена с една LINQ заявка. Има няколко начина за оптимизиране на заявката, но това е първото решение, което мина в Judge и за това ви показвам него.

 

Споделете и вашите решения. Ако имате въпроси свързани с решенията, питайте смело.

 

Поздрави,

Симеон.

Тагове:
3
Programming Fundamentals 26/09/2016 11:04:40
dreemsuncho avatar dreemsuncho 9 Точки

Ето едно решение и от мен на 3-та Portal. http://pastebin.com/NSTEzCpx
Ако някой може да ми каже защо взимам само 30 точки ще съм много благодарен :)

0
30/11/2016 18:48:49
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.