Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

StoyanShopov avatar StoyanShopov 1 Точки

Кои програми са ми нужни за "Programming Basics", Java групата.

Здравейте,
вчера получих e-mail, че съм одобрен за присъствена форма в Java групата, но в прикачения файл, е описано, за C# и какви програми да инсталираме с него, а за Java не разбрах, кои програми да си приготвя преди стартирането на курса.

 Успех!

Тагове:
0
Programming Basics 15/12/2016 15:35:44
Ivanov.Ivan avatar Ivanov.Ivan Trainer 558 Точки

Здравей,

Средата за разработка която ще ползваме за Java е IntelliJ IDEA Comunity която може да свалиш от ТУК

Необходимо ти е също така да си свалиш и JDK - Java Development Kit ( Java SE Development Kit 8u112) от ТУК

0
StoyanShopov avatar StoyanShopov 1 Точки

Страхотно, благодаря за бързите отговори! 

0
nastradin avatar nastradin 0 Точки

Здравейте, постоянно ми изписва String в червено. Какъв е проблема

/**
 * Created by user on 13.12.2016 г..
 */
public class HelloJava1 {
    public static void main(String[] args) {
        System.out.printLn ("Hello Java");
    }
}
0
nastradin avatar nastradin 0 Точки

Compilation result:

Compiled file is missing. Compiler output: C:\Users\Administrator\AppData\Local\Temp\4ec5d5ux.rs4\HelloJava1.java:6: error: cannot find symbol
        System.out.printLn ("Hello Java");
                  ^
  symbol:   method printLn(String)
  location: variable out of type PrintStream
1 error

Какво да правя

 

0
vancho avatar vancho 430 Точки

Ами трябва да си настроиш версия 8 на java в IntelliJ-a. 

0
Irina_Vasileva avatar Irina_Vasileva 0 Точки

Здравейте,

Имам проблем с настройката на JDK. Инсталирах го, но когато се опитвам да го настроя от IntelliJ IDEA, не го намира и ми отваря нов проект, който изглежда различно и всичко, което пиша е червено (грешно). Когато се опитам да отворя наново програмата вече не ми иска настройка на JDK, а отваря директно.

0
Nikola_Andreev avatar Nikola_Andreev 671 Точки

File-> New Project и горе в дявсно ще ти даде да си избереш JDK за новия проект. Цъкаш на new и си я намираш там където си я изтеглила. Ако когато си теглила JDK не си и задала излишно директория, трябва да е в Program Files -> Java

0
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

@nastradin да не би проблемът да е в голямото L което си сложил преди скобите

0
14/12/2016 09:25:04
stanchev7 avatar stanchev7 0 Точки

имам проблем с JDK 8 не мога да му определя къде да съхранява записите, избирам BIN и ми излиза това The selected directory is not a valid home for JDK съвет :)

0
Blagoi avatar Blagoi 0 Точки

 nastradin

"Здравейте, постоянно ми изписва String в червено. Какъв е проблема"

/**
 * Created by user on 13.12.2016 г..
 */
public class HelloJava1 {
    public static void main(String[] args) {
        System.out.printLn ("Hello Java");
    }
}

 

Здравей,

Ако си записал printLn с главно L трябва да го промениш на малко l (л), тъй като Java прави разлика между малки и големи букви.

0
15/12/2016 15:56:23
malina89 avatar malina89 0 Точки

Здравейте, как мога да сваля Java JDK 8u112, излиза ми само Java 8u 121 :

0
27/01/2017 18:52:36
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.