Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krisystef avatar krisystef 0 Точки

Физическа Плътност

Здравейте

Сега като си разцъквам принтера гледам как се получава една ракетка [http://www.thingiverse.com/thing:580192] и мисълта ми е че тя не се получава много плътна, доста крехка. Как мога от Cura да го направя малко по-плътна физически, не на PLA-то, тоест да се вижда че е запълнена.

Тенкс предварително 

Тагове:
0
3D Printing 07/12/2016 17:58:58
ive1238 avatar ive1238 3 Точки

Здравей, следващия път ще говорим за това. Решението е 
Във слайсъра Cura имаш опция Fill Density (%) (Намира се в блока с инструменти от ляво, 5ти ред) - там определяш с каква плътност да е модела. По подразбиране е 20, колкото по-голям е процента толкова по-плътен е модела вътре. Колкото по малък е - вътре се получава решетка, ако е 0% става кух. 
Имай предвид колкото повече качваш процента се принтира по-бавно и хаби повече материал :D 

0
krisystef avatar krisystef 0 Точки

Благодаря, но...

Аз изпринтирах една ракетка на 100% Density и тя не стана на layer-и както повечето фигурки, става на леко диагонални вълнички а пък по - тънките части стават леко надупчени. Това от екструдера ли е ? Ако е. как да се поправи (или има нужда от нов) ?

Благодаря предварително и приятна вечер !  

0
ive1238 avatar ive1238 3 Точки

Колко е височината на Layer-а ти ? 

0
krisystef avatar krisystef 0 Точки

Къде да проверя

0
ive1238 avatar ive1238 3 Точки

Quality -> Layer height (mm) 

0
krisystef avatar krisystef 0 Точки

Layer height ми е 0.1мм

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.