Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

overcalm avatar overcalm 0 Точки

Предложение за оптимизиране на секция "Форум" към SoftUni Team

Здравейте, 

Може да не сте забелязали или да сте, но във всяка една тема на форума, зададените въпроси са хаотично подредени според датата. Би било добре, предполагам за всички, ако те са подредени по дата и час на задаване. Логиката ми ме води до заключение, че в момента, въпросите се подреждат по това, в кой въпрос има "движение" или казано по друг начин: има написан отговор от някой. Не би ли следвало хората, които търсят отговор на въпроса си, просто да цъкват "Абониране", за да им дава известия, ако има отговор на съответния въпрос или този абонамент ще е за известия идващи от адресанта на въпроса? (Все още не съм се "Абонирал" за някой върпос, но сега ще го направя, за да видя какво ще стане)

Още нещо, което ме вълнува. Има ли как, по-щателно да се проверява форума за "спам" и некоректно зададени въпроси, които да бъдат своевременно махани от форума от админите, тъй като съм сигурен, че много хора търсят определен върпос, но някои теми имат по 276 страници отговори? Все пак форума има правила, които обаче НЕ се спазват. Пример за това са отговори на задачи, които са написани с пълния код. Цитирам правило N12 на форума:   "Във всеки пост е позволено цитирането на не повече от 15 реда код. Ако искате да споделите по-дълъг код, използвайте сайтове като Pastebin и Github Gist)."  

Напълно ясно ми е, че такъв тип отговор, ще ми спести главоболието и мъченето над решението, но сме тук да се учим, а не да пейст-ваме решения, за които някои ще получат процент точки. 

 

 

Благодаря за вниманието. Мир и любов :")

 

Overcalm

Online course "Programming Basics - декември 2016"

 

Тагове:
0
Предложения и проблеми 12/12/2016 22:00:34
gdurankiev avatar gdurankiev 982 Точки

Здравей, 

Начинът, по който форумът е структуриран не се е променят много от неговото установяване и не сме имали оплаквания относно подреждането на теми по тяхната активност. Ако имаме ресурс за това някой ден можем да дадем на потребителите способи да подреждат темите по свои критерии. 

Относно спазването на правилата във форума - въпреки, че аз заемам ролята на негов администратор, в действителност това е миниатюрна част от работата ми във СофтУни. Няма как да преминавам през всичко и редактирам темите, показвам правилата и т.н.

За целта са ни нужни модератори - хора, които да следят форума и да се справят с такива проблеми. Модераторската роля се включва в програмата ни за стажове, в която могат да се включат хора от вътрешната програма на СофтУни. 

0
overcalm avatar overcalm 0 Точки

Благодаря за отговора. 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.