Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lusien.GG avatar Lusien.GG 66 Точки

Само СофтУни, без паралелно "висше" образование ?

Колеги, искам да питам има ли някой от вас, който да се е записал направо в СофтУни без да е записвал паралелно ФМИ, ТУ и т.н.. Аз искам да уча само в СофтУни и искам да чуя вашето мнение? Много съм объркан спрямо решението си, а ми остават месеци да кандидатствам и за ВУЗ...Ще се радвам да се получи дискусия. 

4
Общи приказки
apolon1234 avatar apolon1234 0 Точки

А относно безполезните предмети верно ги има, но ти нагъват мозъка до безобразие. Веднъж като си минал през мелачката физика и математика на техническия университет после програмирането и мисленето ти е лесна задача. А и са задължителни за кредити, които ги искат чуждестранните университети. Надявам се да съм ти бил полезен. Не говоря със злоба, а с яд колко е глупав българина и как се хваща като удавник за сламки.

xanderbg в ит сектора съвсем скоро няма да можеш да преживееш въобще без тъпия, защото куцо и сакато тръгна да става ит специалист. На всеки ъгъл по един с големи амбиции и никакъв капацитет.

 

91K разгледали първата тема само в този форум. Правете си сметката къде отива пазара на труда в този сектор...

-12
02/01/2017 16:52:09
Mhristoforova avatar Mhristoforova 166 Точки

@apolon1234 ще те плюят с минуси, докато изказът ти е такъв. Макар, че имаш право на места и съм съгласна за някои неща, изказът ти е абсолютно не на място. Най-малкото звучи неуважително към всички хора, които всеки ден полагат не по-малко усилия от хората в реалните университети. Индивидите, които пишат два реда код и вече се пишат специалисти ги има навскяъде - и в СофтУни, и във ФМИ, и в ТУ и където още си искаш по света и у нас и съм сигурна, че познаваш и такива.

Страшно много хора се опитват да учат, някои на по 18-19, други на по 25-30, а някои и на 40+. Никой не трябва да бъде оплюван за това, че е избрал дадена институция или фирма пред друга. На всичкото отгоре, лично мнение, но като човек учещ в чужбина, смея да твърдя, че начина на преподаване в СофтУни много повече се доближава до модерно, европейско образование от методите на ТУ и ФМИ. Но, пак казвам, лично мое мнение и не искам да го натяквам никому :) 

Поватарям, съгласна съм за някои неща, но това не е начина. Познавам не един свестни, супер отдадени и качествени програмисти, излязли от почти всяко едно място, което се занимава с програмиране. В крайна сметка проблемите идват от човека. "златко провалил се в живота изтрезнел неизтрезнел тръгнал да програмира" си е такъв по природа и каквото и да тръгне да прави, няма изведнъж да стане Бил Гейтс. Така че, ако си толкова ядосан и изнервен на тъпия българин, насочи си енергията към това да го промениш, а не си изливай емоциите върху хора, които са намерили някаква възможност да се учат :) А пък ако не ти пука за другите, просто си гледай в собствената паничка; ако си добър специалист, куцо и сакато няма да ти вземат хляба :)

 

9
02/01/2017 23:13:45
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Избягвам да се включвам в такива дискусии, но тази ме заинтригува.

Мога да дам пример за себе си - едно просто икономистче със завършен бакалавър в УНСС, без някакви възвишени висши образования от ТУ, ФМИ или друга величина в българското образование. Изкарах СофтУни (или както беше наречено Софт-нещо по-нагоре). Скъсах си трътката от учене както си трябва - 10+ часа на ден, 6 понякога и 7 дни в седмицата в продължение на близо година.

Резултата - в момента съм Developer в достатъчно голяма компания. Като минавах подбора на кадри не ми попречи по никакъв начин това, че нямам тъпия - поради простата причина, че тя не прави човек програмист. Да, на моменти може да помогне да стигнеш до интервю, но до там. Показваш какво можеш и ако е на добро ниво ти предлагат да го практикуваш срещу заплащане. Смея да твърдя, че СофтУни ми даде основата, на която и в момента надграждам за да бъда конкурентен.

Във над 90% от обявите пише като изискване - ' degree in computer science/informatics or equivalent ', което само по себе си говори как и фирмите не държат особено на хартията. Като цяло това за мен е доста интересна, но и обширна тема и не веднъж съм говорил с HR-ки какви кадри се търсят.

6
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.