Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Колко лекции остават до краят на курса Linux System Administration - ноември 2016

По програма остава една лекция

Сигурност и Troubleshooting

  • Основни методи за мрежова защита - iptables, tcpwrappers
  • Basic troubleshooting

Дата: 12-ти януари, 18:30 - 22:00

и после са изпитите, но в началото последната лекция от 05.01 лектора Димитър Димитров казва че остават две лекции.

 Въпросите ми са три колко лекции остават, кога ще се проведат и дали ще има пак промяна на датите за изпитите? Последният въпрос ми е най-важен защото ще трябва да си планирам пътуването до София, почивен ден, билети и т.н. , а и не само аз, предполагам че има и други хора от страната който също ще пътуват до София за изпита, и те също ще искат да знаят на коя дата ще се проведе изпита.

Тагове:
0
Linux Курсове
Miroslav01 avatar Miroslav01 15 Точки

За изпита има две дати. 

15-ти януари, 09:00 - 15:00 и

 22-ри януари- 15:00 - 21:00.

Поне така пише на сайта на курса. Мисля, че това са окончателните. Имаше отговори от СофтУни в една друга тема във форума преди няколко дни. 

Аз също имам два въпроса, касаещи изпита. 

1) Трябва ли предваритрелно да заявим дата на която ще се явим, т.е. да пишем мейл, че ще дойдем именно на някоя дата или няма значение, когато решим (от 15 или 22) идваме.

2) Как ще протече изпита? Какво да очакваме? От една друга тема разбрах, че ще има теория и практика в отношение 40/60. Теорията тест ли ще е или друг вид? Под практика предполагам, че ще трябва да инсталираме/конфигурираме нещо(WEB Server например), или да се mount-не нов диск . А може и да е нещо друго. Малко разяснения няма да са излишни как точно ще протече. 

0
06/01/2017 16:04:18
vldimitrov avatar vldimitrov 70 Точки

От опита ми с Windows Server курса (тук организаторът е същият) ще кажа, че като наближи първата дата ще получил мейл, с приканване да се запишем за една от двете дати през сайта. Вероятно ще направят онлайн тест с 10-20 въпроса и след него ще имаме 1-2 задачи да направим.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.