Loading...
dobri19 avatar dobri19 1 Точки

Максимален брой кредити vs Необходим брой кредити

Здравейте, знам че дипломата не е най-важното, ако човек иска да учи в СофтУни, но имам някакви неясноти по ситемата с кредитите от модулите. Това което разбирам от сайта е - сборът от точките от задължителните модули за професиите Java и C# е 129, a за JavaScript и PHP е 75, плюс 9 точки от единствения посочен изборен модул WebBasics(тези точки са при условие, че изпитите са взети само с отлични оценки). Въпросите ми са, как се събират 150 точки(от 138 възможни) за първите две специалности, и 80(от 84 възможни) за другите две, ако не си пълен отличник, съответно колко модула и месеца са необходими за това(ако приемем че си взимаш изпитите навреме), колко точки ще събереш, ако не си взимаш с пълно 6 изпитите, и как тогава ще събереш необходимите кредити? Има ли някакви други курсове от които се събират кредити(те отделно извън модулите ли се заплащат), или трябва да се записват модули от другите специалности? Изпити и сертификати и диплома само за отличници или с оценка над 5 се дават?Има ли други изборни модули освен единствения посочен , и това не означава ли че е задължителен?

Ако студент се запише през май месец в TechModule ,и съответно си избере да продължи в C# специалността, а през септември няма C# Fundamentals, което е логичното продължение според мене, какво би трябвало да запише като първи модул (JS Core също го няма за този период)? За да запишеш C# DB Fundamentals и C# Web не трябва ли да имаш познанията от C# Fundamentals? И накрая остава WebBasics, който ми се струва нелогично да запишеш като първи модул в началото когато си избрал да ставаш C# специалист.

Благодаря предварително, и се извинявам, ако има някои глупави въпроси, зададени от човек, който не се е занимавал с програмиране, и цялата му информация е само от това което е прочел в сайта, като може би е пропуснал отговорите на някои от тези теми.    

2
Въпроси за SoftUni
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Здравей,

Направо на въпроса с кредитите - каквито са кредитите за 6.00, такива са и за 5.00, а именно - максималния брой. Под 5.00 до 4.00 спадат и стават 2/3-ти от кредитите, а после спадат до 1/3-та и разбира се при невзет изпит - 0.

Което означава, че ако взимаш изпитите с оценки между 5 и 6, ще успееш да събереш 138 кредита (Java/C#). На някои изпити разбира се може да се окаже, че не си успял да вземеш 5.00 но за това има поправителни изпити. Можеш да се явиш на поправителната сесия или когато курсът се появи отново при друг випуск, за да повишиш оценката си и да вземеш максималния брой кредити. Предполага се, че колкото повече време минава, толкова по-добър ставаш и в един момент ще ти е безпроблемно да се върнеш назад и да поправиш някоя по-слаба оценка. Та, това не би трябвало да те притеснява - има ли желание, има и начин да изкараш 5.00 и нагоре.

Останалите 12 кредита - от отворени курсове, както спомена колежката Симона. Повечето отворени курсове са до 2-3 пъти в седмицата (някои са и по веднъж седмично, примерно Data Science), т.е. не са с особена натовареност. Ако някой отворен курс ти хареса можеш да го караш и докато караш останалите курсове, например Web Basics от оранжевите модули е 2 пъти едмично, не е и много труден, което означана че можеш да го съчетаеш с още 1 или 2 отворени курса.

Пък ако прецениш, можеш да си изкараш основната програма и чак след това да си харесаш отворен курс и да го запишеш. По твоя преценка си е. До колкото съм забелязал, повечето хора като видят курс, който им харесва го записват, не чакат.

 

2
ivailo.pankow avatar ivailo.pankow 11 Точки

Здравей!

"На някои изпити разбира се може да се окаже, че не си успял да вземеш 5.00 но за това има поправителни изпити. Можеш да се явиш на поправителната сесия или когато курсът се появи отново при друг випуск, за да повишиш оценката си и да вземеш максималния брой кредити."

Това означава ли, че ще трябва да се заплаща отново целия модул за определения изпит, или ще имаме възможност да платим само за повишаване на оценката (т.е. 20лв).

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

само поправката - 20лв.

1
dobri19 avatar dobri19 1 Точки

Благодаря за изчерпателните отговори:)))

0
dobri19 avatar dobri19 1 Точки

Господин RoYaL(или някой друг запознат с материята), може ли да ми отговорите, ако се поставите на мястото на студент записал се май месец (2017г) в TechModule, и съответно избрал да продължи в C# специалността през септември, какво бихте записали като следващ модул от задължителните (C# Fundamentals и JS Core ги няма за този период)?

0
09/01/2017 09:57:47
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Бази данни бих препоръчал в такъв случай.

1
stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Само да вметна,че според мен голяма част от обучаващите се в СофтУни са с цел преквалификация - тоест хората на пълен работен ден в общия случай. Това със съчетанието на курсовете звучи доста пожемателно,но не реално.

 

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Важи за хората, които имат времето.

0
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

Въпрос на мотивация. За DBs ти трябват базовите познания по класове, които получаваш в Tech мисля. Другото учиш в движение, така че действай. Imposssible is nothing.

1
09/01/2017 12:07:29
stanislav.ib avatar stanislav.ib 4 Точки

Да ,ще се опитам:)
Всяко начало е трудно,особено ако си преследвал друга кариера с години и сега един вид плуваш срещу течението...Лично аз оценявам шансовете си за успех на около 10% :) но ще дам всичкоот себе си  - все отняъде трябва да се започне - отдавна съм търсил подобни курсове и тук е първото място с някаква структура на обучението. Всички казваха - то за програмист не те учат,ти сам се учиш в нета.Ако следваме тази логка и за мозъчната хирургия би следвало да важи примерно...
Така,че съм съгласен - дават се много възможности в СофтУни и всичко е въпрос на лична мотивация и упоритост,и  време... :)

0
TihomirDimov avatar TihomirDimov 161 Точки

stanislav.ib Давай. Само ще ти кажа, че не е непостижимо. Тази есен изкарах два модула онлайн паралелно - JS и C# DB, имам всички сертификати от тези модули и средна оценка 5.40 за тези модули, като паралелно с това и работя. Според мен има една психологическа граница, която е между 40-50 кредита, която трябва да преминеш. След като я преминеш, нещата стават много по-лесни и започваш да си вярваш повече.

3
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Съгласна съм. Определено след някакво време дори и да не знаеш нещо, това спира да те демотивира и си казваш "Ще успея да го науча както всичко преди това" :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.