Loading...
starreaver avatar starreaver 0 Точки

Как да махна паролата на BIOS

Проблемът е ,че лаптопът ми е с парола на BIOS-а която незнам....и така не мога да го преинсталирам по никакъв начинsad.Лаптопа е Lenovo G50-45,Model Name:80E3..Моля за помощ!

След въвеждане на три грешни пароли ми изкарва:Error Status/System Halted

Тагове:
0
Общи приказки 16/01/2017 11:33:38
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Здравей, при по-старите модели на леново има лесен начин, но при по-новите-няма. Единствения начин е разглобяване и препрограмиране на BIOS чипа, но и това не е 100% гаранция, защото паролата е обвързана и с TPM чипа на лаптопа-т.е. има я на няколко места-особено ако лаптопа е с  UEFI BIOS.

Всичко това е свързано с разглобяване на лаптопа-намиране на BIOS чипа и съответното му програмиране с съответен програматор - т.е. това става на хардуенро ниво и затова повечето производители предлагат направо замяна на дънната платка- ако лаптопа е все още в гаранция.

Единствено при по-старите модели лаптопи може и софтуерно да си ресетнеш паролата. При по-новите е невъзможно ( а ако все пак някъде е възможно-то този софтуер трябва да е "изтекъл" от завода производител-естествено по-нелегален начин - и може да го намериш по-скоро за еднократно ползване- да го използваш само за един лаптоп отйколкото за многократно ползване - и струва доста).

Съвета ми е обърни се към сервиз.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.